Поляки протестують проти українського дубляжа фільмів

5 Грудень, 2018 - 21:44

Польським націоналістам не подобається, що в кінотеатрах почали показувати фільми з українським дубляжем. Підігрують їм й окремі місцеві медіа: одні дозволяють писати образливі на адресу мігрантів коментарі під матеріалами щодо нової ініціативи кінотеатрів, інші - взагалі провокують появу ксенофобських дописів.

Про ситуацію, яка склалася навколо прокату в Польщі дубльованих українською фільмів, йдеться на сторінці у Facebook Центру моніторингу проявів расизму та ксенофобії, повідомляє Yavp.pl.

В організації, яка опікується захистом прав меншин, в тому числі українців у Польщі, зазначають, що привід для нової хвилі ненависті до мігрантів цього разу “перевищив Гімалаї абсурду”. Починалося все від несмертельних коментарів, типу "Нехай вони вивчають польську", а закінчилося гаслами на кшталт “Геть в Україну” та теорією змови: мовляв, за фільмами з українським дубляжем стоять ...євреї!

Реакція польських націоналістів, серед яких, передусім, молоді люди, не є прийнятною. По-перше, йдеться про відкрите зневажання та погрози на тлі національної приналежності, за що передбачена кримінальна відповідальність. По-друге, практика дублювання фільмів в кінотеатрах не є ноу-хау Польщі. Вона існує в цивілізованому світі, зокрема в країнах ЄС. У тій же Англії теж запровадили кіносеанси з титрами польською, спеціально для потреб зростаючої кількості мігрантів з країни над Віслою.

Нарешті, по-третє: за кожним таким ксенофобським коментарем і спалахом ненависті криється страх та приниження представників іншої національності, тих, хто відрізняється кольором шкіри чи віросповіданням.

“Ось чому кожен такий прояв порушення закону буде скерований до прокуратури у формі повідомлення щодо підозри у вчиненні злочину”, - наголошують в Центрі моніторингу проявів расизму та ксенофобії.

Нагадаємо, мережа кінотеатрів Helios у Польщі започаткувала показ фільмів з українським дубляжем. Проект триватиме принаймні до кінця 2018 року.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

11:25
Європарламент готує резолюцію щодо ситуації в Азовському морі із закликом ввести обмеження проти РФ
10:50
Жінку збили на пішохідному переході
10:30
У США з-за сніжної бурі загинули троє людей
10:15
У Варшаві в понеділок ввечері відбувся вернісаж фотовиставки, де відомі поляки презентували старовинні національні костюми різних регіонів України
09:41
У разі поновлення санкцій проти делегації РФ у Парламентській асамблеї Ради Європи, вони не можуть бути позбавлені права голосу на виборах суддів ЄСПЛ, генсека РЄ та інших керівників організації
09:10
Уряд Великобританії напередодні відклав внесення угоди про Brexit для голосування в парламенті
08:55
Директор державного Польського телебачення Яцек Курський заявив, що у 2019 році приймати пісенний конкурс “Дитяче Євробачення” буде Польща
08:28
Колишні сенатори від Республіканської й Демократичної партій США написали відкритого листа із закликом до нинішнього складу Сенату захистити демократію в умовах ситуації, що розгорнулася країні, розслідування Мюллера й реакції президента
00:47
Жодна окрема країна і навіть таке об'єднання, як Європейський Союз, не можуть самотужки розв'язувати проблеми міграції, тому ЄС заснував трастовий фонд на 4 млрд євро для підтримки країн Африки.
00:36
Під час проведеної 10 грудня у французькому місті Ліоні масштабної спецоперації затримано 22 члени діючого у Франції і Бельгії організованого злочинного угруповання (ОЗУ), що складається з громадян Грузії, Вірменії та Азербайджану.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.