Одна із найпопулярніших серед українських іммігрантів країн стрімко бідніє

7 Грудень, 2017 - 22:28

Економіка зростає, а разом з нею і заборгованість: борг Канади за 2016 рік склав 101% ВВП, пише vancouverok.

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) опублікувала попередню доповідь про рівень заборгованості різних країн світу. Фахівці ОЕСР підрахували, скільки боргів в грошових одиницях числиться за сім'ями і підприємствами по всьому світу, і результати виявилися невтішними.

Канада особливо виділяється серед інших країн. «І без того великий борг Канади продовжує зростати» - написано в доповіді. Мається на увазі, що в четвертому кварталі 2016 року біля Канади був найбільший борг серед усіх великих економік світу, включаючи Китай і США. Він становив 101 відсоток ВВП. Експерти вважають, що це привід для занепокоєння.

«Все більше сімей і нефінансових організацій в розвинених країнах і в країнах перехідної економіки не можуть виплатити борги. Держави з великою заборгованістю можуть бути вразливими перед фінансовими потрясіннями, і така заборгованість може підірвати стійкість економічного зростання в середньостроковій перспективі », - пишуть аналітики ОЕСР.

У той же час, значна заборгованість Канади супроводжується очікуваннями економічного зростання. Наприклад, та ж ОЕСР прогнозує, що в 2017 році економіка Канади виросте на 3,2 відсотка - більше, ніж в інших країнах Великої сімки.

Поки економіка росте, канадці і члени уряду, продовжують брати значні кредити. Статистичне управління Канади заявило, що в 2016 році сумарний дефіцит федерального, територіальних і провінційних бюджетів досяг $ 18,1 млрд. У порівнянні з $ 12.9 млрд. В 2015.

Пік дефіциту бюджету припав на 2009, коли через кризу він за рік збільшився з $ 9.7 (2008 г.) до $ 62 млрд.

Статистичне управління Канади також повідомило, що за першу половину 2017 року канадським підприємствам було видано кредитів на $ 803,3 млрд., Що на 4,3 відсотка більше, ніж за аналогічний період минулого року. Співвідношення боргу до власного капіталу, однак, за перші шість місяців цього року впало до 0,932 з 0,948 в другій половині 2016.

Зростаюча заборгованість лягає на плечі як споживачів, так і бізнесу.

«Не дивлячись на деяке скорочення частки позикових коштів в останні роки, заборгованість домашніх господарств та нефінансових організацій залишається на рекордно високому рівні в багатьох країнах, а подекуди навіть продовжує зростати», - написано в доповіді ОЕСР, - «Між заборгованістю сімей і підприємств простежується позитивна кореляція, а це значить, що в розвинених країнах, таких як Канада, обидва ці сектори знаходяться в сфері ризику ».

ОЕСР також підкреслила, що з часів глобальної кризи в розвинених країнах продовжують рости ціни на будинки, і що дуже подорожчала оренда житла, особливо в Скандинавії, Австралії та Канаді.

«Хоча ці процеси частково пояснюються зростанням населення і, відповідно, попиту на житло, вони сильно загрожують фінансовій стабільності, тому що іпотеки є найбільшу частку банківських активів», - попереджає ОЕСР в доповіді, - «Країни з жорсткою системою планування, такі як Канада і Великобританія, обмежують пропозицію доступного житла, в той час як країни з гнучкою системою планування, наприклад, Швейцарія, здатні швидше підлаштовуватися під зміни ситуації на ринку нерухомості і таким чином під Верже меншому дисбалансу між попитом і пропозицією ».

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

19:59
Ідея купити лотерейний квиток у неї виникла після того, як один із клієнтівзалишив їй щедрі чайові.
17:51
26-річний Марк Перес вчинив підпал на грунті ненависті.
17:23
Минулого тижня вартість нафти знизилася на 4%, пише Експрес-онлайн. Цей тренд спостерігаємо і надалі. За останню добу нафта марки Brent подешевшала ще на 1,73% – до $78,98, опустившись нижче від психологічної позначки 80 доларів за барель.
16:20
У Страсбурзі попередили: якщо Москва не відновить платежів до літа наступного року, то взагалі може опинитися за бортом організації.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.