Поляки готові платити величезні гроші фахівцеві однієї із робочих професій

5 Грудень, 2017 - 13:24

Гостра нестача зварювальників на польському ринку праці — фірми різних сфер і спеціалізацій б’ють на сполох, як і агентства з пошуку працівників. А загалом фактом уже стало тотальне зникнення кваліфікованих фізичних працівників, пише nashapolsha.

Фахівці ствреджують, що сьогодні не без причини мова йде про серйозний відтік спеціалізованої робочої сили з польського ринку праці. Як наголошує Агнєшка Дейнека, менеджер з пошуку працівників агентства Work Service, відсутність зварювальників, а ще й, наприклад, працівників технічного обслуговування та операторів машин вже зараз сигналізує великому сектору економіки. І незабаром фірми можуть постати перед дуже серйозними проблемами.

Чому так сталося і що спричинилося до того, що зварювальник став у Польщі одним із найбільш потрібних працівників? По-перше, клопіт виникає з пошуком людини, котра власне має відповідну кваліфікацію, а по-друге — важко задовольнити її фінансові очікування. Виявляється, що зварювальник зазвичай хоче у двічі більше ніж пропонує майбутній роботодавець. Здебільшого останній пропонує винагороду в розмірі 3-4 тисячі злотих брутто на місяць, в той час як робітник розраховує на заробітки в межах 4,5-7 тисяч злотих. Як приклад експерт з агентства Work Service наводить Німеччину, де за таку саму роботу можна заробити 2 тисячі, але вже євро. У перерахунку на злоті: понад 8 тисяч і до того ж чистими на руки.

Тож різниця більш ніж суттєва. Інша  справа, що рідко коли зварювальник ціле життя працює за своїм фахом. То важка праця та шкідливі умови. Окрім того, ту справу треба любити та мати до неї хист. А відтак, найкращі в цій царині, до того ж зі знанням кількох технік зварювання, доволі часто хочуть працювати виключно на окремих проектах, а не, наприклад, 20 років в одній фірмі. А це означає, що вони шукають цікавих завдань, за які ще й добре їм заплатять.

Третя причина проблеми полягає у відсутності охочих до навчання, і то попри те, що після закінчення курсів і підготовки з пошуком роботи не було б проблеми. Зварювальники працюють зазвичай у судно будівництві (сточні), газовій промисловості (монтаж газо- та нафтопроводів), а також енергетичній і автомобільній галузях (електростанції, теплоелектростанції та автомобільні заводи).

Відповідальний за підготовку зварювальників у фірмі  Inspecta Polska Кшиштоф Віцех розповідає, що навіть якщо звертаються до нього охочі навчатися, то скеровані вони управліннями праці або ж безпосередньо фірмами. Але відбувається це періодично. У минулому ж значно частіше навчали своїх працівників, не боялися інвестувати 5-10 тисяч злотих тільки в одну особу.

Натомість тепер, власники фірм воліли б аби до них приходили з відповідними навичками, бо пізніше їх важко буде втримати. Іншими словами немає гарантії, що коли людина буде навчена, то через 2-3 місяці не подякує їм за все і не звільниться. А до прикладу, повний курс навчання зварювання за технологією TIG, однією з найпопулярніших, обійдеться замовнику в 6,5 тисяч злотих. У випадку зварювання напівавтоматом  у 8 тисяч. Підготовка триває від 30 до 45 днів.

Проводиться 5 днів на тиждень, від понеділка до п’ятниці. По вісім годин на день.Заняття проводяться індивідуально — кожен має своє робоче місце та інструктора.

Фірми, що стикнулися з відсутністю необхідної кількості зварювальників вирішують свої проблеми в різний спосіб. Одні домовляються про співпрацю з професійними училищами про платну практику та стаж, натомість інші залучають працівників із-за кордону.

Як наголошує Агнєшка Дейнека, стандартною є ситуація працевлаштування особи з України, котрій додатково пропонується допомога в оренді житла або ж навіть так званий пакет допомоги в переїзді. На тих фірмах, де не можуть собі дозволити на простій, пропонують вже працевлаштованим зварювальникам особисті бонусні програми. Окрім, спортивних абонентів, медичної опіки, додаткового страхування, дофінансування відпочинкових виїздів, може то бути їдальня при підприємстві або ж навіть дитячий садок. 

Поступово стандартом стає навіть премія за систематичну присутність на роботі або ж малу кількість помилок — все залежить від специфіки фірми.

 

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:15
В Румунії чоловік знайшов у купленій на сайті вживаній шафі 95 тисяч євро і негайно повернув гроші власнику
13:00
У Кремлі запропонували називати обмежувальні заходи Заходу проти Росії не санкціями, а рестрикціями
12:30
Більше семи тисяч знищених будинків, сотні квадратних кілометрів випаленої території, понад чотири десятки людських життів. Такі результати природної пожежі у США. І вона ще триває.
11:25
Міністр оборони Норвегії Франк Бакке-Єнсен заявив, що Росія, можливо, стоїть за втручанням в роботу системи навігації GPS під час недавніх військових навчань НАТО Trident Juncture
10:25
В Ірані в рамках боротьби з економічною злочинністю стратили двох людей за економічні правопорушення
09:55
Унаслідок заворушень у колонії в Таджикистані, яке сталося 7 листопада, загинули щонайменше 50 в'язнів
09:24
США готові до протистояння у "холодній війні" з Китаєм, якщо він не змінить своєї політики в економічній, військовій та зовнішньополітичній сферах
08:49
Природна пожежа,що вирує в американському окрузі Бьютт на півночі Каліфорнії, є не тільки найбільшою за кількістю жертв, а й найбільш руйнівною в історії цього штату
07:24
У місті Джокьякарта (Індонезія) перекинулися кілька кабінок колеса огляду.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.