Все більше українців відмовляються працювати в Польщі через гостру проблему

4 Грудень, 2017 - 21:41

Українці, що працюють у Польщі, хочуть заробляти більше. З травня цього року зарплати цієї категорії працівників зросли на третину. Про це заявив заступник міністра сім'ї та праці Польщі Станіслав Швед, додавши, що сьогодні ставка 13 злотих за годину часто неприйнятна для трудових мігрантів.

За словами заступника міністра Станіслава Шведа (Stanisław Szwed), громадяни України майже не займають робочих місць з низькими ставками, як це було раніше.

"Сьогодні ставка 13 зл за годину в сільському господарстві для них часто є неприйнятною. Вони знають, що за подібні гроші вони можуть, наприклад, працювати в магазині або в іншому більш вигідному місці ", - підкреслив Швед. На його думку, це показує, як змінилася ситуація на ринку праці, пише yavp.pl.

"На даний момент практично у всіх воєводствах користуються послугами працівників з України. В основному, мігранти задіяні на роботах, що не вимагають високої кваліфікації ", - пояснив Станіслав Швед.

Згідно з доповіддю кадрового агентства Upper Job, ще в травні робітники з України отримували 9 злотих за годину роботи, а в липні цей показник збільшився до 12 злотих. Таким чином, зростання зарплат відбулося на 33 відсотки.

Так, наприклад, годинна ставка оплати праці муляра в травні становила 20 злотих чистими. У липні ця сума підскочила до 25 злотих (25% зростання). Штукатури можуть розраховувати на ще більш високі доходи. У період з травня по липень їх погодинна заробітна плата збільшилася з 25 злотих до 30 злотих (20% зростання).

На 17% зросли доходи кухарів. У травні вони заробляли 12 злотих за годину, а в липні вже 14 злотих.

Нагадаємо, що з січня 2017 року Польщі вступають в дію нові правила працевлаштування іноземців. Будуть скасовані діючі нині "освядчення" про намір працевлаштувати іноземця. Замість цього документа будуть оформлюватся заяви про працевлаштування іноземця. Процедура стане платною, а всіх працівників, які прибули до Польщі з країн, що не входять в ЄС, потрібно буде зареєструвати.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

19:59
Ідея купити лотерейний квиток у неї виникла після того, як один із клієнтівзалишив їй щедрі чайові.
17:51
26-річний Марк Перес вчинив підпал на грунті ненависті.
17:23
Минулого тижня вартість нафти знизилася на 4%, пише Експрес-онлайн. Цей тренд спостерігаємо і надалі. За останню добу нафта марки Brent подешевшала ще на 1,73% – до $78,98, опустившись нижче від психологічної позначки 80 доларів за барель.
16:20
У Страсбурзі попередили: якщо Москва не відновить платежів до літа наступного року, то взагалі може опинитися за бортом організації.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.