Чи діють на українців польські забобони

3 Грудень, 2017 - 09:57

Італійські вчені в процесі наукових досліджень дійшли висновку, що коли людина думає іноземною мовою, вона менш схильна до забобонів. "Я в Польщі" вирішили це перевірити. Прочитайте про забобони, в які вірять поляки, і скажіть, чи діють вони на вас?

З оригінальним дослідженням психолога Константіноса Хаджіхрірідіс (Constantinos Hadjichristidis) з Університету Тренто (University of Trento) можна ознайомитися тут.

Якщо коротко, ідея така, що розмірковуючи нерідною мовою, ми менш схильні до когнітивним упередження. За словами психолога, це пов'язано з тим, що друга мова не дозволяє нам покладатися на інтуїтивне мислення.

Якщо коротко, ідея така, що розмірковуючи нерідною мовою, ми менш схильні до когнітивних упереджень. За словами психолога, це пов'язано з тим, що друга мова не дозволяє нам покладатися на інтуїтивне мислення.

Як це відбувається?

Інтуїція – це здатність людини розуміти сенс подій за допомогою інсайту. Підсвідомий висновок, що базується на уяві конкретної людини та її попередньому досвіді. Причому, саме досвід, на думку вчених, відіграє вирішальну роль у формуванні забобонів.

Візьмемо, наприклад, «розбите дзеркало». Ця прикмета у багатьох мешканців України, Білорусі та інших пострадянських країн асоціюється з тривогою або дискомфортом. Ми так думає, бо дізнаємося про "розбите дзеркало" ще в дитинстві. Тобто, зв'язок між розбитим дзеркалом і "негативними наслідками" формується в ранньому житті. Якби зіткнення з цією концепцією, наповненою забобонним символізмом, сталося в дорослому житті, або про це нам розповіли нашою другою мовою (нерідною), ми б просто зрозуміли, що означає фраза "розбите дзеркало", але не відчували б ніякого емоційного зв'язку з чимсь негативним.

Перевірмо, чи так це на прикладі польських прикмет.

Знайдені гроші

Народна прикмета свідчить, щоб знайдені гроші (монети) принесли удачу, а не призвели до втрати будь-якої більш важливі речі в житті людини, на них потрібно подути.

До речі, згідно із законом Польщі, знайдені гроші і будь-які цінні речі, повинні бути повернуті власнику. Якщо його особу встановити не можливо, знахідки повинні бути передані поліції.

Зустріч з сажотрусом

Сучасні сажотруси навряд чи носять чорні циліндри та ходить вулицями із забрудненими сажею обличчями, але в Польщі, як і раніше, вірять, що вони приносять удачу. Щоб прикмета "спрацювала", як тільки на горизонті з'являється сажотрус, слід обов'язково схопитися за гудзик.

Тримати кулачки

Мабуть, найпоширеніша прикмета, в яку вірить кожен другий житель країни над Віслою. Згідно з дослідженням, проведеним Центром вивчення громадської думки Польщі (Centrum Badania Opinii Społecznej), дві третини опитаних поляків хоча б раз в житті "тримали кулачки" на удачу, а одна третина практикує це постійно.

Присісти, якщо повернувся за забутою річчю

У той час, як українцям та жителям інших пострадянських країн, народні прикмети рекомендують подивитися в дзеркало, аби уникнути неприємностей, поляк, який повернувся за забутою річчю, повинен перед повторним виходом з дому, на мить присісти.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

22:12
Іспанський суд присудив колишнім членам каталонського уряду повернути понад 10 мільйонів євро державних коштів, витрачених на опитування про незалежність Каталонії в 2014 році.
21:58
В Ізраїлі за останні два дні в результаті масованого ракетного обстрілу з сектору Гази постраждали щонайменше 108 осіб.
21:36
Перші члени каравану мігрантів, що місяць тому вирушив з Гондурасу в північному напрямку, досягли кордону США.
17:35
Вартість "чорного золота" впала до семимісячного мінімуму.
17:05
Учора у віці 95 років не стало людини, яка створила дивовижний світ супергероїв\
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.