У сусідній країні зараз ідеальні умови для пошуку роботи

28 Листопад, 2017 - 20:03

Нестача працівників із потрібними кваліфікаціями та навичками, відсутність охочих працювати та збільшення фінансових очікувань кандидатів — це головні проблеми пов’язані з пошуком працівників на польському ринку праці, принаймні такі результати дослідження проведеного Business Centre Club, пише  nashapolsha.

Згідно з дослідженням близько 90 відсотків працедавців протягом останнього року стикалися з проблемою пошуку працівників. І лише 10 відсотків опитаних не зазначили таких проблем.

Водночас 83 відсотки опитаних підприємців, у якості головної проблеми вказали нестачу кандидатів із потрібними кваліфікаціями та навичками. 74 відсотки також вказало на відсутність охочих працювати, а 61 відсоток вказали на збільшення фінансових очікувань кандидатів. Наступні в списку проблем із якими цього року стикалися працедавці при пошуку працівників — це відсутність кваліфікованих фізичних працівників, відсутність у кандидатів необхідних знань для заміщення конкретної посади та відсутність професійного досвіду.

Згідно з даними опитування, більшість, а саме 61 відсоток працедавців шукають працівників з допомогою Управлінь праці. Натомість 39 відсотків опитаних не роблять цього. З посеред позитивних аспектів співпраці з управліннями праці опитані вказали на можливість рефундації частини витрат працевлаштування (63 відсотки) та допомога в пошуку працівників (39,5 відсотка).

Натомість негативною стороною у допомозі/співпраці з управліннями праці опитані найчастіше називали — малу базу кандидатів до праці та скеровування кандидатів, які не хочуть працювати.

Водночас 2/3 фірм вказало, що істотними проблемами стають правові бар’єри, що ускладнюють працевлаштування людини. Насамперед йдеться про надто високі витрати на оплату праці, бюрократію та надто малу гнучкість у системі соціального забезпечення та податкової системи.

На думку віце-президента Business Centre Club(ВСС) Збігнєва Журка діючи приписи кодексу праці занадто “регульовані” і надто складні, особливо з точки зору врегулювання робочого часу співробітників. І власне через велику кількість винятків і описів, малі фірми не можуть собі дати з ними ради. Відтак чинять правопорушення не від бажання ошукати, а через те, що не можуть правильно розтлумачити приписи, а на працевлаштування юристів їм бракує грошей. Відтак бізнесмени вважають, що кодифікаційна комісія трудового права, котра займається реформами кодексу праці, має створити кодекс максимально прозорим. У дослідженні ВСС підкреслено, що 68 відсотків працедавців на вакантні місця беруть іноземних робітників.

Натомість не робить цього 32 відсотки. Головними бар’єрами на думку підприємців у працевлаштуванні іноземців залишається занадто велика кількість формальностей і надто довгий час на очікування дозволу. На питання в яких сферах найбільше бракує рук до праці, найчастіше можна було почути про спеціалістів у конкретній галузі, робочих, будівельників, комірників, а також торгових представників. Окрім того, працедавців було запитано про найважливіші риси працівника (окрім освіти та досвіду), котрі дуже важливі для фірми та на котрі найчастіше звертають увагу при пошуку працівника.

Найчастіше вони вказували на відповідальність і обов’язковість, працьовитість.

Натомість, з поміж рис, котрі виключають працевлаштування робітника найчастіше було перераховано завищені фінансові очікування, непорядність, пияцтво та завищені вимоги. Експертка ВСС Барбара Сипнєвска, котра порівняла опитування проведені у 2017 році та 2008 звернула увагу на те, що підприємці поміж проблем у пошуку працівників і надалі вказують на відсутність у кандидатів знань необхідних для того аби обійняти конкретну посаду, відсутність працівників із потрібною кваліфікацією та навичками.

Водночас, у поточному році підприємці почали вказувати і на збільшення фінансових апетитів у працівників, і на збільшення неохочих до праці осіб. Опитування було проведене на стику жовтня та листопада серед групи підприємців, які входять до Business Centre Club.

 

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.