Чому в Польщі так багато українських студентів

28 Листопад, 2017 - 16:30

Серед студентів зростає інтерес до отримання вищої освіти в країні над Віслою. Що ж так приваблює в польській системі вищої освіти? І як багато українців в польських вузах? Пояснює yavp.pl.

Основна група іноземців в Польщі - це студенти з України (53,5%). Другу позицію займають білоруси (18,4%). Третє місце в рейтингу Центрального статистичного офісу Польщі (GUS) отримали студенти з Індії, трохи нижче розмістилися громадяни Норвегії, Швеції, Литви, Іспанії, Росії та Туреччини. Яка ж причина такої високої зацікавленості в польській вищій освіті? Давайте розбиратися.

Європейський диплом

Освіта в польському університеті значить отримання європейського диплому, який визнається не тільки в країнах ЄС, але й за його межами. У майбутньому він може стати в нагоді при пошуку роботи або ж при бажанні навчатися далі за межами Польщі.

Диплом видається польською мовою, проте за додаткову оплату можна отримати англійську версію

Якісна освіта за розумні гроші

Якщо вам не вдалося вступити "на бюджет", ціни в вузах Польщі вас приємно здивують. Вартість навчання співмірна з оплатою навчання в Україні, від 1000-2000 євро за рік на польському, й приблизно 3000-4000 тисяч євро - на англійському. Крім того, освіта в Польщі відповідає Міжнародним стандартам навчання (ISCED - International Standard Classification of Education).

Крім платних програм є можливість вчитися в країні над Віслою безкоштовно. Для цього треба мати Карту Поляка або взяти участь у відборі на безплатне місце (знання польської мови в цьому випадку - обов'язково).

Широкий спектр предметів

Крім базових предметів за вашою спеціальністю, в університеті можна вибрати так звані, загальні додаткові заняття. Зазвичай це лекції на інших факультетах, заняття з іноземних мов та фізкультура. Залежно від напрямку, відвідування деяких лекцій може  бути вільним.

Міжнародний досвід

Польські університети активно беруть участь в міжнародних конференціях й фестивалях, на яких завжди потрібна додаткова допомога. Університетські організації також не нехтують студентами, які знають кілька мов і можуть поділитися досвідом життя в іншій країні.

Крім того, програми з обміну студентами, такі як Erasmus або MOST (польська програма обміну) дозволяють виїхати в іншу країну або будь-яке інше польське місто від 3 до 12 місяців.

Рівень життя

Вартість проживання в Польщі ненабагато відрізняється від вартості проживання іногороднього студента в Україні. Проте, якість життя - набагато вище. А в порівнянні з прилеглими європейськими країнами за їжу, громадський транспорт і житло ви заплатите набагато менше.

Можливість подорожувати

До всіх принад навчання за кордоном доходить до того ж можливість відвідати європейські країни майже задарма. Студенти отримують різні знижки, від 50% на проїзд в громадському транспорті, до 10% за оренду житла. А бюджетні авіакомпанії та міжнародні автобусні лінії пропонують перельоти й переїзди за дуже демократичними цінами.

Якщо в Польщі все так райдужно, чому ж багато хто залишається в Україні?

Є деякі нюанси, які варто врахувати при плануванні виїзду:


1. Безкоштовна освіта тільки польською мовою

2. Труднощі в отриманні стипендій та грантів

3. Диплом не всіх університетів Польщі представляє цінність для закордонних роботодавців

4. Висока численність українських студентів і як наслідок велика конкуренція

5. Ускладнена процедура закордонних обмінів (для виїзду потрібно зібрати розширений пакет документів, які студент підготовлює самостійно)

6. Додаткові витрати, пов'язані з виїздами на Україну або витрати на документи, які дозволяють легально перебуває в Польщі (віза, страховка, і тд.)

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

22:38
Письменник Стен Лі "дав життя" безлічі найвідоміших супергероїв.
21:59
Запропонований Францією документ під назвою "Париж закликає до довіри і безпеки в кіберпросторі" підписали 50 держав.
18:40
Бойовики обстріляли ракетами південну частину Ізраїлю.
18:11
Євровалюта відносно долара торгується на світових ринках нижче $1,13. Вперше за понад рік.
16:11
Через лісові пожежі голівудські зірки втратили будинки, які були розташовані на пляжному курорті Малібу.
15:21
Інформацію про австрійського полковника, який шпигував на Росію, Відню могли передати спецслужби Великої Британії з метою змінити ставлення Австрії до Москви.
13:25
Естонець придбав виставковий екземпляр BMW майже за чотири мільйони гривень, а авто практично розвалилося
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.