Заробітчни можуть розраховувати на додаткові виплати

25 Листопад, 2017 - 18:11

З юридичної точки зору, різдвяний бонус - це додаткова плата працівнику від компанії в якості подарунка. У більшості компаній різдвяний бонус виплачується в листопаді разом із зарплатою. Однак, тема різдвяних грошей досить складна: сума, терміни і умови виплати визначає виключно роботодавець. Проте варто знати, хто може розраховувати на різдвяний бонус і за яких обставин, пише germania.one,

Різдвяний бонус при звільненні

Не варто плутати різдвяний бонус, з 13-й зарплата, яка є договірною платою за виконану роботу і виплачується працівникові при звільненні в обов'язковому порядку. Повне право на отримання різдвяного бонусу працівник має, якщо він звільняється в кінці року. Якщо роботодавець відмовляється його виплачувати, то працівник може оскаржити це рішення в суді.

Чи отримує кожен співробітник різдвяний бонус?

Найчастіше виплата бонусу проводиться в тому випадку, якщо він закріплений в трудовому договорі. Але тоді право на її отримання мають усі працівники, незалежно від типу зайнятості. Сюди відносяться навіть стажисти. Державні службовці отримують різдвяні бонуси згідно певним правовим нормам.

Різдвяний бонус під час декрету

Роботодавець не зобов'язаний оплачувати співробітникам різдвяне бонуси під час відпустки по догляду за дитиною , якщо це право не регулюється колективними або трудовими договорами. І для судового позову в цьому випадку немає жодної юридичної підстави.

Різдвяний бонус в разі кредиту

Різдвяний бонус при наявності у одержувача непогашеного кредиту може бути частково конфіскований на його сплату. Хоча, згідно із законом, різдвяний бонус в розмірі до € 500 не підлягає конфіскації. Який розмір різдвяних бонусів вважається нормою? Для розрахунку суми різдвяних грошей немає фіксованої ставки або відсотка. У будь-якому випадку цю суму визначає роботодавець.

 

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.