Чому українці не можуть отримати водійські посвідчення в сусідній країні

23 Листопад, 2017 - 17:41

Процедура обміну посвідчення водія, виданого в Україні, на польське теоретично не складна. Але до нас в редакцію почали звертатися люди, у яких обміняти права, на жаль, не вийшло, пише yavp.pl. Однією з головних причин, чому так сталося, виявилося небажання українських інстанцій, які видали документи, відповідати на польський запит про їх підтвердження. Як бути в цій ситуації? 

Наталя вже кілька років живе в Польщі. Про те, що українські права треба міняти, знала з самого початку. Звернулася в центр адміністративних послуг і виконала всі необхідні процедури. Але польських прав так і не отримала - з України не прийшло підтвердження, що її водійське посвідчення справжнє.

"Приходжу в ужонд, але інспектор розводить руками - немає відповіді з України, немає прав", - скаржиться Наталя.

Ми звернулися за консультацією до юриста і попросили підказати, чи існує вихід із ситуації. На щастя, відповідь виявилася позитивною.

"Складнощі із запитами в український МВС, а саме в цю інстанцію звертаються польські чиновники з проханням про підтвердження водійських посвідчень, виданих громадянам України, дійсно можуть виникнути", - розповідає Михайло Савельєв, фахівець однієї з київських фірм, що спеціалізується на перекладі та легалізації документів. Польські чиновники відправляють свої запити поштою, найчастіше через дипломатичні структури України, які містяться у декількох великих містах країни над Віслою. "З ужонда запит потрапляє в одне з консульських відділень, а далі каналами дипломатичної пошти переправляється до України. Зрозуміло, що це не найбільш оперативний спосіб ", - говорить юрист. 

Далі лист потрапляє до чиновників з України і вони, в свою чергу, повинні перевірити справжність посвідчення водія та вислати відповідь до Польщі. "На цьому етапі процес і зупиняється найчастіше" - вважає Михайло. Його фірма спеціалізується на легалізації та нострифікації українських документів для закордону, тому замовлення на допомогу з підтвердженням водійського посвідчення від українців, що живуть за кордоном або планують імміграцію, надходять регулярно. "Ми супроводжуємо процес видачі таких документів від початку і до моменту відправки за місцем запиту". 

Довідка про те, що у людини дійсно є права до того ж містить інформацію про категорії транспортних засобів, якими може керувати особа та інші важливі моменти - дата отримання прав, місце видачі тощо. "У разі затримки з висилкою підтвердження наявності прав, такий документ може стати альтернативою для польських чиновників" - вважає юрист і додає, що в деяких країнах для обміну водійського посвідчення на місцеве така довідка з МВС України є обов'язковою. "На щастя, в Польщі цей документ не є обов'язковим і може служити тільки як альтернативне підтвердження легальності посвідчення водія в окремих випадках".

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

16:28
Дружина спадкоємця британського престолу Чарльза Каміла зажадала розлучення.
16:08
Із Піднебесної надійшов перший тривожний "дзвіночок". Китайська економіка пожинає перші наслідки від торговельної війни зі США, пише Експрес-онлайн.
15:20
26-річна дівчина давно ввірвалася у світову еліту карате і штампує перемоги ' одну за одною. Цієї красивої білявки суперниці відверто бояться.
13:12
Суд заявив, що онлайн-видання публікувало образливий контент.
12:58
В МЗС зазначили, що позицію Росії «неодноразово роз'яснювали».
10:28
Відповідну заяву зробив держсекретар Майк Помпео
08:13
Про це заявив спеціальний представник США з питань України Курт Волкер.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.