Вигул собак, няня чи офіціантка: ким працюють українці у Франції

14 Листопад, 2017 - 13:13

Нашi люди пiдробляють у французькiй столицi офiцiантами, сантехнiками i консультантами з... шопiнгу, пише Експрес-онлайн.

Якщо ранiше, до безвiзу, українськi заробiтчани їхали в основному до Польщi та Чехiї (так би мовити, близьке зарубiжжя), а також до Iталiї й Португалiї (це вже далекий закордон), то тепер "нашого цвiту по всьому свiту". I Францiя тут не виняток.

З капелюхом у метро

...Париж. "Карузель де Лувр". Ми зi знайомою, колишньою нашою спiввiтчизницею, зайшли пообiдати. Тут, на другому поверсi, низка закладiв "швидкого обслуговування". При чому цiни в них не найвищi. Хоч це сам центр столицi та ще й поряд зi знаменитим музеєм.

Перемовляємося мiж собою, що будемо брати. I не помiчаємо, що до нашої розмови увесь цей час прислухається працiвниця фаст-фуду. Тому я аж здригнувся, коли вона чистою українською порадила не брати м'яса, мовляв, воно не дуже свiже. Виявилося, що жiнка - з Чернiвцiв, майже рiк живе в Парижi й кiлька мiсяцiв працює в цьому закладi. Наприкiнцi насипала нам додаткових кiлька ложок гарнiру та побажала смачного. Приємно, чорт забирай!

До того менi вже не раз доводилося зустрiчати в паризькому метро українцiв. На однiй станцiї я регулярно натикався на жiночку, яка грала на бандурi, на iншiй - на чоловiчий хор, котрий спiвав "Маруся раз, два, три, калина". До речi, якщо ви думаєте, що можна ось так просто зайти в метро та завести "коломийки", то помиляєтесь. Музиканти чи спiваки мають отримати офiцiйний дозвiл. Його на пiвроку видає адмiнiстрацiя пiдземки, проводячи восени та навеснi спецiальнi конкурси. Щастить отримати "папiрець" не всiм - лише 350 особам. Тож, щоб збирати у капелюха грошi в метро, також треба мати "акредитацiю".

Зрештою, люди творчих професiй з України у Францiї не дивина. Можна згадати i диригента Кирила Карабиця, який певний час працював з оркестром Радiо Франс, i оперного спiвака Сергiя Стiльмашенка, який був солiстом "Гранд-опера". Проте тепер сюди їдуть i українцi "робiтничих професiй". Так би мовити, за довгим карбованцем, перепрошую - євро...

Хто вiдремонтує унiтаз?

...Якi ж вакансiї є сьогоднi у Францiї? Заходжу на спецiалiзований сайт. Та-а-ак: ось родина в Парижi шукає няню для дiтей двох i трьох рокiв, при чому надає кiмнату для проживання. Оплата - 400 євро на мiсяць. Натомiсть фiрма шукає "чесних жiнок", якi б прибирали i прасували в квартирах у Версалi. Вимоги - право на роботу та досвiд не менше року. Оплата - 8,50 євро за годину.

Та левова частка всiх оголошень - пошук будiвельникiв. Судячи з усього, з ними у Францiї найбiльший "напряг". Тому потребують як одинакiв, що вмiють працювати з кельнею, так i цiлi бригади для робiт "пiд ключ". А ще тут шукають вантажникiв, електрикiв, сантехнiкiв (поляки, якi ще недавно домiнували в цiй сферi, мабуть, остаточно перебралися до Великої Британiї чи взагалi до Америки), зварникiв, укладачiв плитки, iзоляторiв дахiв тощо. Зрештою, є вакансiї i менеджерiв-консультантiв, i навiть агентiв iз нерухомостi. Щоправда, зi знанням мови.

Знадобиться французька й офiцiантам, яких, судячи з оголошень, тут також шукають. Причому не в якiсь харчевнi на околицi для водiїв-далекобiйникiв, а в "ресторан у центрi Парижа". Хлопець чи дiвчина - без рiзницi, головне - наявнiсть дозволу на роботу в країнi.

"В основному працю офiцiанта обирають студенти. Завдяки вiльному графiку можна вчитись i пiдробляти. Як правило, з такими працiвниками спочатку укладають тимчасову угоду - на мiсяць чи два. При цьому документ не можна розiрвати односторонньо, якщо вам не сподобається робота чи ви знайдете краще мiсце. Не сподобатись можуть не тiльки умови працi (вони часто справдi суворiшi, нiж кажуть), а й зарплата. Однiй моїй знайомiй обiцяли непогану суму, та коли вона отримала значно менше й обурилась цим фактом, усе списали на мову. Мовляв, вона недосконало її знає, тому просто не зрозумiла!", - розповiдає парижанка Сесiль.

А штраф 450 євро

Ще одна галузь, в якій можна пiдзаробити, - туризм. Нi-нi, водити екскурсiї вам нiхто не довiрить (звичайно ж, тут потрiбна лiцензiя). А ось влаштуватись у турфiрму на посаду "куди пошлють" цiлком реально. Наприклад, один мiй товариш займався трансфером. Себто їздив в аеропорт за групами наших туристiв. Завдання - зустрiти, привезти до готелю та заселити. Як бачите, нiчого складного.

Досить популярний у сезон знижок в Парижi ще один вид заробiткiв - консультант iз шопiнгу. Тобто ви допомагаєте людям,  якi хочуть оновити свiй гардероб, вештатись по бутиках. Щоправда, для цього треба орiєнтуватися, що, де й скільки. Iншими словами, самому бути "в темi".

Натомiсть набагато простiша робота, на яку завжди є вакансiї в Парижi, - вигулювача... псiв. Пiвгодини - 13 євро. Та це робота не для бiлоручок, адже в Парижi за хвостатими треба прибирати. Iнакше штраф - 450 євро. Вуаля!

...Та ким би ви не влаштувались у Францiї, часу у вас залишатиметься обмаль. Тож про вiдвiдини Лувру, Ейфелевої вежi чи, тим бiльше, "Мулен Руж", про якi скайпом розпитуватимуть вас рiднi та знайомi, можете навiть не мрiяти. Це зовсiм iнше "кiно".

Антон БIЛИЙ, Експрес-онлайн.

Головне фото: tcc.com.ua.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.