Скандал в Естонії: уряд вирішив оподаткувати допомогу з непрацездатності

13 Листопад, 2017 - 13:16

Від нового року естонський уряд буде по-різному ставитися до людей з обмеженою працездатністю. Через помилку в законі люди, які отримують пенсію з непрацездатності, матимуть сплачувати податок на прибуток. При цьому люди, які отримують допомогу з працездатності, робити цього не мають, повідомляє СВІТUA з посиланням на Postimees.ee.

"Ті, хто отримує пенсії з непрацездатності, матимуть наступного року набагато більше платити податку на прибуток, аніж ті, хто отримує допомогу з працездатності", - зазначає канцлер юстиції Юллє Мадізе в листі фінансовій комісії Рійґікоґу.

На те, що пенсія з непрацездатності обкладається податками, а допомога з працездатності - ні, вказали громадяни, які звернулися до канцлера. У своєму листі Мадізе запитує, чи справді парламентарі цього бажали.

Канцлер юстиції додає, що якщо ситуація виникла через те, що на це питання при реформі неоподатковуваного доходу просто не звернули увагу, то необхідно терміново внести поправки до Закону про прибутковий податок, аби ті, хто отримує пенсії з непрацездатності, та ті, хто отримує допомогу з працездатності, були у рівних умовах.

Мадізе відзначає також, що в разі, якщо парламентарі спеціально хотіли створити саме таку ситуацію, то виникає питання, в чому причина нерівного ставлення до громадян.

"У такому разі поясніть мету різного ставлення й чому ви вважаєте його виправданим", - пише Юллє Мадізе.

Засідання комісії з цього питання відбудеться 21 листопада. Найімовірніше, на ньому буде надано й відповідь канцлеру юстиції.

Головне фото: rus.postimees.ee.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.