Скандал в Естонії: уряд вирішив оподаткувати допомогу з непрацездатності

13 Листопад, 2017 - 13:16

Від нового року естонський уряд буде по-різному ставитися до людей з обмеженою працездатністю. Через помилку в законі люди, які отримують пенсію з непрацездатності, матимуть сплачувати податок на прибуток. При цьому люди, які отримують допомогу з працездатності, робити цього не мають, повідомляє СВІТUA з посиланням на Postimees.ee.

"Ті, хто отримує пенсії з непрацездатності, матимуть наступного року набагато більше платити податку на прибуток, аніж ті, хто отримує допомогу з працездатності", - зазначає канцлер юстиції Юллє Мадізе в листі фінансовій комісії Рійґікоґу.

На те, що пенсія з непрацездатності обкладається податками, а допомога з працездатності - ні, вказали громадяни, які звернулися до канцлера. У своєму листі Мадізе запитує, чи справді парламентарі цього бажали.

Канцлер юстиції додає, що якщо ситуація виникла через те, що на це питання при реформі неоподатковуваного доходу просто не звернули увагу, то необхідно терміново внести поправки до Закону про прибутковий податок, аби ті, хто отримує пенсії з непрацездатності, та ті, хто отримує допомогу з працездатності, були у рівних умовах.

Мадізе відзначає також, що в разі, якщо парламентарі спеціально хотіли створити саме таку ситуацію, то виникає питання, в чому причина нерівного ставлення до громадян.

"У такому разі поясніть мету різного ставлення й чому ви вважаєте його виправданим", - пише Юллє Мадізе.

Засідання комісії з цього питання відбудеться 21 листопада. Найімовірніше, на ньому буде надано й відповідь канцлеру юстиції.

Головне фото: rus.postimees.ee.

Реклама

Читайте також:

тема

Всі ми знаємо: на випадок хвороби треба мати хоч якусь "подушку безпеки" у вигляді відкладених євро. Але хто допоможе, якщо грошей немає? Чи можна продовжити термін оплати лікарн
Варязька гвардiя виникла наприкiнцi Х столiття у Вiзантiї пiсля того, як Великий князь Київський Володимир Святославович на пiдтвердження дружби з вiзантiйським iмператором Васил

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.