У Німеччині звільняють із роботи за друк на принтері без дозволу

5 Листопад, 2017 - 18:05

Не раз будучи на роботі багатьом потрібно було терміново роздрукувати щось для себе, наприклад, квитки в кіно або на літак , карту з маршрутом до якогось конкретного місця. І хоча надрукувати потрібно всього сторінку-дві , принтер, як і папір, все одно є власністю фірми, пише germania.one.

Таким чином виникає питання: чи може начальник звільнити працівника або винести йому догану за використання принтера в особистих цілях? 

138 сторінок це вже перебір

В принципі офісну канцелярію не можна використовувати в особистих цілях. Згідно з вироком, винесеним судом землі, Шлезвіг-Гольштейн з трудових питань, якщо співробітник на роботі роздрукував понад 138 сторінок для особистого користування, то начальник має право його звільнити. Суд розглядав справу звільненої співробітниці, яка скаржилася на те, що не має можливості роздрукувати необхідні документи вдома і тому скористалася принтером на роботі, щоб роздрукувати потрібну їй інформацію для походу в театр. Суддя не прийняв таке пояснення: «Я думаю, що обвинувачена сама повинна розуміти, що роздруковані нею 138 сторінок переходять всі рамки дозволеного».

Письмовий дозвіл потрібен не завжди 

Найкраще особисто поцікавитися у начальника, чи можна скористатися службовим принтером у власних цілях. Також , на думку адвоката , на вас точно не стануть скаржитися, якщо ви запросите подібний дозвіл у письмовому вигляді. Але експерт вважає, що якщо мова йде про декілька надрукованих сторінках, то вистачить і усного дозволу. Поки ваш начальник обізнаний про ваших діях, вам не загрожує звільнення за використання офісного принтера для особистих потреб.

Але що робити в разі звільнення?

Якщо ви друкуєте по кілька сторінок, в гіршому випадку вас чекає догана. Але от якщо ви вирішили роздрукувати собі всю книгу, то це вже зовсім інша ситуація - за такою дією навіть звільнено без попередження. Якщо вас звільнили, то ви можете звернутися до адвоката з трудового права для отримання консультації.

 

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.