У Німеччині звільняють із роботи за друк на принтері без дозволу

5 Листопад, 2017 - 18:05

Не раз будучи на роботі багатьом потрібно було терміново роздрукувати щось для себе, наприклад, квитки в кіно або на літак , карту з маршрутом до якогось конкретного місця. І хоча надрукувати потрібно всього сторінку-дві , принтер, як і папір, все одно є власністю фірми, пише germania.one.

Таким чином виникає питання: чи може начальник звільнити працівника або винести йому догану за використання принтера в особистих цілях? 

138 сторінок це вже перебір

В принципі офісну канцелярію не можна використовувати в особистих цілях. Згідно з вироком, винесеним судом землі, Шлезвіг-Гольштейн з трудових питань, якщо співробітник на роботі роздрукував понад 138 сторінок для особистого користування, то начальник має право його звільнити. Суд розглядав справу звільненої співробітниці, яка скаржилася на те, що не має можливості роздрукувати необхідні документи вдома і тому скористалася принтером на роботі, щоб роздрукувати потрібну їй інформацію для походу в театр. Суддя не прийняв таке пояснення: «Я думаю, що обвинувачена сама повинна розуміти, що роздруковані нею 138 сторінок переходять всі рамки дозволеного».

Письмовий дозвіл потрібен не завжди 

Найкраще особисто поцікавитися у начальника, чи можна скористатися службовим принтером у власних цілях. Також , на думку адвоката , на вас точно не стануть скаржитися, якщо ви запросите подібний дозвіл у письмовому вигляді. Але експерт вважає, що якщо мова йде про декілька надрукованих сторінках, то вистачить і усного дозволу. Поки ваш начальник обізнаний про ваших діях, вам не загрожує звільнення за використання офісного принтера для особистих потреб.

Але що робити в разі звільнення?

Якщо ви друкуєте по кілька сторінок, в гіршому випадку вас чекає догана. Але от якщо ви вирішили роздрукувати собі всю книгу, то це вже зовсім інша ситуація - за такою дією навіть звільнено без попередження. Якщо вас звільнили, то ви можете звернутися до адвоката з трудового права для отримання консультації.

 

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:15
В Румунії чоловік знайшов у купленій на сайті вживаній шафі 95 тисяч євро і негайно повернув гроші власнику
13:00
У Кремлі запропонували називати обмежувальні заходи Заходу проти Росії не санкціями, а рестрикціями
12:30
Більше семи тисяч знищених будинків, сотні квадратних кілометрів випаленої території, понад чотири десятки людських життів. Такі результати природної пожежі у США. І вона ще триває.
11:25
Міністр оборони Норвегії Франк Бакке-Єнсен заявив, що Росія, можливо, стоїть за втручанням в роботу системи навігації GPS під час недавніх військових навчань НАТО Trident Juncture
10:25
В Ірані в рамках боротьби з економічною злочинністю стратили двох людей за економічні правопорушення
09:55
Унаслідок заворушень у колонії в Таджикистані, яке сталося 7 листопада, загинули щонайменше 50 в'язнів
09:24
США готові до протистояння у "холодній війні" з Китаєм, якщо він не змінить своєї політики в економічній, військовій та зовнішньополітичній сферах
08:49
Природна пожежа,що вирує в американському окрузі Бьютт на півночі Каліфорнії, є не тільки найбільшою за кількістю жертв, а й найбільш руйнівною в історії цього штату
07:24
У місті Джокьякарта (Індонезія) перекинулися кілька кабінок колеса огляду.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.