Як зекономити на дорогому проїзді в Польщі. Корисні поради

30 Жовтень, 2017 - 17:57

Ми вирішили перевірити вартість квитків на громадський транспорт у найбільших польських містах. Де Ви заплатите найбільше, а де можна заощадити на проїзді? 

Для порівняння ми вибрали 7 польських міст: Варшава, Гданськ, Краків, Вроцлав, Катовіце, Лодзь і Познань, пише yavp. pl. Тож почнемо!

Краків

Квитки на громадський транспорт в одну сторону (пол. bilet jednorazowy) в Кракові коштують 3.80 звичайний та 1.90 злотих для студентів і пенсіонерів. У свою чергу, за добовий квиток Ви заплатите 15 злотих й 7.5 злотих, відповідно.

Іменні квитки на 30 днів коштують 94 і 47 злотих. Також доступні квитки на семестр для учнів та студентів.

Штраф за безквитковий проїзд в Кракові становить 240 злотих.

Варшава

У столиці Польщі існує поділ на 20- і 75-хвилинні одноразові квитки (пол. bilet czasowe). Ціни на 20-хвилинні  квитки -  3.40 злотих і 1.70 злотих, в той час як за 75-хвилинний проїзд Ви заплатите 4.40 злотих і 2.20 злотих. Вартість одноденних поїздок становить 15 PLN і 7 PLN, доступні також так звані квитки вихідного дня (пол. bilet weekendowy).

За іменний 30-денний квиток Ви заплатите 110 і 55 злотих. Всі квитки на громадський транспорт дійсні також на проїзд у метро.

Іменна карта (пол. Karta miejska) - це карта з фотографією та даними користувача. Замовити її можна через інтернет або особисто в пунктах обслуговування пасажирів (пол. Punkt Obsługi Pasażerów). Коштує така карта від 10 до 20 злотих в залежності від регіону. Студенти можуть використовувати студентське посвідчення в якості проїзного.

Гданськ

На півночі Польщі за одноразовий квиток доведеться видати 3.20 і 1.60 злотих. За спеціальні та нічні квитки Ви заплатите на 1 злотий дорожче. Однак, добовий квиток в Гданську коштує трохи дешевше, ніж в інших містах -13 злотих або 6.50 злотих за пільговий квиток.

За щомісячні квитки на всі лінії, жителі Гданська, заплатять 94 або ж 47 злотих.Крім того, на території Гданська, Сопота і Гдині курсують швидкісні електрички (пол. SKM-Szybka Kolej Miejska), ціни на квитки й розклад можна перевірити тут.

Лодзь

У Лодзі, як і в Варшаві, квитки діляться за часом: 20, 40 і 60 хвилин. Найдешевший квиток коштує 2.80 або 1.40 злотих зі знижкою. Одноденні квитки в цьому промисловому польському місті також недорогі - 11 і 5.50.

Щомісяця на іменний квиток доведеться видати 90 або 45 злотих, а штраф за проїзд "зайцем" становить 200 злотих.

Познань

Одноразові квитки в Познані коштують 4.60 і 2.40 злотих, а за одноденний проїзд Ви заплатите 13.60 злотих і 6.80 злотих для студентів та учнів.

У Познані є можливість придбати 14-денний квиток, ціна якого - 54.2 і 27.1 злотих.

У Польщі діти до 4 років можуть їздити в трамваях, автобусах і метро безкоштовно.

Катовіце

За одноразовий проїзд в Катовіцах у громадському транспорті Ви заплатите 3.20 і 1.60 злотих, а за добовий квиток - 17 злотих і 8.50 злотих, відповідно. Ціни квитків залежать також від передбачуваної відстані поїздки.

За щомісячний зареєстрований квиток доведеться викласти 126 злотих або 63 злотих з 50% знижкою.

Всі польські перевізники надають можливість перевірити на офіційному сайті маршрут або запланувати поїздку. Однак, якщо Ви часто переїжджаєте з одного міста в інше, радимо використовувати цей сайт. Не забудьте тільки вибрати потрібний місто!

Знаючи вартість проїзду, Ви з легкістю зможете запланувати бюджет своїх переміщень. Варто також пам'ятати про можливість отримання пільгового проїзного, наприклад студентам і школярам можна купити квиток на 51% дешевше його звичайної вартості. А власники карти поляка отримають 37% знижки на проїзд. Детальніше про пільгові квитки можна прочитати на сторінках перевізників.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

16:00
Артистка виконувала одну зі своїх пісень, коли несподівано впала. Прибулі на місце медики не змогли її реанімувати
15:50
В результаті катастрофи, за даними міноборони РФ, загинули двоє членів екіпажу
11:40
За останніми даними 65 осіб загинули від вибуху автомобіля поруч із військовою базою в афганському місті Майдані Шахрі, столиці провінції Вардак.
10:40
Сім'я Гона буде подавати апеляцію на рішення суду.
09:40
Колишній гендиректор міжнародної мережі кафе Starbucks Говард Шульц розглядає можливість участі у виборах президента Сполучених Штатів Америки в 2020 році.
09:20
У списках виборців виявили 165-річного чоловіка і 1000 людей за однією адресою.
18:30
ВВП однієї з найбільш економічно розвинутих країн світу показав найгірший за 28 останніх років ріст.
15:30
Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи змінило правила формування комітетів, що, серед іншого, призвело до позбавлення України місць у регламентному комітеті, який працює над зняттям санкцій з РФ
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.