У якій європейській країні жінкам платять принципово менше

26 Жовтень, 2017 - 15:17

Так звана гендерна різниця в оплаті праці (Gender Pay Gap), тобто частка від середньої зарплати брутто чоловіків , яку недоотримують за свою роботу жінки, в середньому по Європі становить 16%, пише germania.one.

У Німеччині цей розрив ще вище - 22%. Лідером же актуального порівняння Євростату (Eurostat), заснованого на даних 2015 року, є Естонія. У цій прибалтійській країні різниця в оплаті праці становить 27%, далі з 23% йде Чехія. На протилежному полюсі Італія, де різниця в заробітках чоловіків і жінок лише 6% і Польща - 8%.

Варто відзначити, що в Німеччині останнім часом спостерігається певна тенденція до вирівнювання. За останній рік відбулося невелике скорочення Gender Pay Gap: на 1% - до 21% в 2016-м . Однак нескоригований розрахунок гендерної різниці в оплаті праці не враховує певні відмінності, такі як часткова зайнятість, особисте становище на підприємстві або зайнятість у різних галузях.

Разом з тим він демонструє, що чоловіки і жінки не приймають в рівній мірі участі в трудовому житті і що жінки зазвичай мають у своєму розпорядженні менше коштів. Це пов'язано і з тим, що вони частіше виконують неоплачену роботу по догляду за дітьми або родичами, а робочі місця, на яких переважно зайняті жінки, часто оплачуються гірше.

Однак, навіть якщо враховуються всі ці аспекти, то на основі даних 2014 року, був зроблений висновок, що в Німеччині жінки заробляють на 6% менше, ніж їх колеги-чоловіки, будучи задіяними на тій же самій позиції і в умовах абсолютно однаковою зайнятості. Такі дані наводить Федеральне статистичне управління, відповідно до скоригованими розрахунком гендерної різниці в оплаті праці.

 

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

16:56
Джессіка Бісманн, яка входить до ультраправої партії "Альтернативи для Німеччини", може поплатитися за старі фотографії на фоні вина з Адольфом Гітлером на етикетці.
16:46
Промислове виробництво у США показало найбільший приріст за вісім останніх років
16:33
Переможницею найпрестижнішої літературної нагороди цього року стала Анна Бернс
12:52
Трамп залишив дружину Меланію без парасольки під час дощу, хоча сам сховався під нею
10:37
Близько 85% жінок-депутатів, які працюють у парламентах європейських країн, стикалися з проявами насильства на роботі
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.