У далекій африканській країні відкрили українське консульство

23 Жовтень, 2017 - 22:47

У Мапуту, столиці Республіки Мозамбік, відкрили почесне консульство України. Досі Україна не мала свого дипломатичного представництва в Мозамбіку, що на півдні Африки, передає Vidia з посиланням на «Новинарня».

У церемонії відкриття взяли участь новопризначений почесний консул України в Мапуту Абіліу Соейру, тимчасовий повірений України в Південно-Африканській Республіці Любов Абравітова, консул України в ПАР Олександр Юркін, заступник начальника департаменту Америки та Європи МЗС Мозамбіку; представники МЗС, ділових кіл країни та української діаспори Мозамбіку.

«Відносини Мозамбіку та України розвиваються вже довгий час, вони розпочалися ще перед проголошенням незалежності обох країн. У середині 1960-х років перші мозамбікські студенти почали здобувати вищу освіту у різних українських вишах. Вони вивчали медицину, інженерну справу та мінеральні ресурси, економіку та фінанси, оборону тощо. Число цих студентів оцінюється в декілька тисяч», — пише видання.

Відкриття почесного консульства України в Мапуту вважається показником зацікавленості України у Мозамбіку, бажання сприяти розширенню співробітництва між двома країнами.

Почесний консул України в Мапуту Абіліу Соейру висловив подяку за честь, яку надала йому Україна, пообіцявши докласти всіх зусиль для розвитку ефективного співробітництва між Мозамбіком та Україною на всіх ділянках.

66-річний Абіліу де Лобау Соейру – мозамбікський бізнесмен, член Ротарі-клубу в Мапуту, магістр у галузі туризму й маркетингу.

Був другом президента ПАР Нельсона Мандели і написав про нього книгу «Дякую, Мадібо».

Пан Соейру отримав офіційний патент почесного консула України у вересні цього в Преторії на урочистій церемонії, організованій посольством України в ПАР з нагоди 26-ї річниці проголошення Україною незалежності.

У планах консульства – прийом відвідувачів, робота з урядовими та бізнесовими делегаціями двох країн, організація виставок, присвячених різним аспектам культурного, суспільно-політичного та економічного життя України, мистецьких заходів тощо.

Почесне консульство України в Мапуту відкриє двері для відвідувачів за адресою: м. Мапуту, вул./Av. Armando Tivane № 1554.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

19:59
Ідея купити лотерейний квиток у неї виникла після того, як один із клієнтівзалишив їй щедрі чайові.
17:51
26-річний Марк Перес вчинив підпал на грунті ненависті.
17:23
Минулого тижня вартість нафти знизилася на 4%, пише Експрес-онлайн. Цей тренд спостерігаємо і надалі. За останню добу нафта марки Brent подешевшала ще на 1,73% – до $78,98, опустившись нижче від психологічної позначки 80 доларів за барель.
16:20
У Страсбурзі попередили: якщо Москва не відновить платежів до літа наступного року, то взагалі може опинитися за бортом організації.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.