Сусідня країна конче потребує українських медиків

22 Жовтень, 2017 - 13:03
Уряд готовий навіть на зміну правил щодо працевлаштування.

Зараз медики з інших країн, окрім Європейського Союзу, повинні підтвердити свій диплом у Польщі, закрити різницю в освіті й скласти іспити на знання медичної термінології польською мовою, пише Гордон.

Та попри це уряд Польщі планує спростити можливості працевлаштування для лікарів з України, аби подолати брак медпрацівників.

"Ми розглядаємо можливість застосувати німецький підхід до надання іноземним лікарям ліцензій, щоб вони могли практикувати на певному робочому місці", – повідомляє Мілена Кружевська, прес-секретар міністерства охорони здоров'я Польщі.

Зазначається, що наразі медики з інших країн, окрім Європейського Союзу, повинні підтвердити диплом у Польщі, закрити різницю в освіті і скласти іспити на знання медичної термінології польською мовою. Саме ці вимоги й планує спростити уряд Польщі.

У самій державі лікарі незадоволені рівнем оплати їхньої праці. Після тритижневої акції протесту молодих лікарів 19 жовтня уряд Польщі оголосив значне збільшення витрат на охорону здоров'я.

Під час мітингів кілька десятків молодих лікарів почали голодування в дитячій лікарні у Варшаві. Згодом до них долучилися протестувальники в Щецині та Лодзі. Вони вимагають збільшення бюджету охорони здоров'я до 6,8 відсотків ВВП до 2021 року з нинішніх 4,7 відсотків.

Зараз у Польщі працює 1 137 іноземних лікарів, зокрема 306 з України, 139 з Білорусі та 81 з Німеччини.

Головне фото: shoppingpl.com.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.