Польща спростить процес імміграції для фахівців цієї галузі

20 Жовтень, 2017 - 22:32

Уряд Польщі має намір запросити на роботу до країни лікарів з України. Сьогодні тривають переговори про працевлаштування українських лікарів у Польщі. Ці наміри також підтвердили у Міністерстві здоров’я Польщі, пише nashapolsha.

«Ми розглядаємо можливість використання німецьких рішень, тобто надання обмеженого права на роботу у конкретному місці», – пояснює речниця Міністерства охорони здоров’я Мілена Крушевська.

Такий лікар мав би право виконувати певну роботу у певній лікарні. Наприклад, якщо у Ряшеві є потреба у хірургові, то лікарня могла б працевлаштувати для цього працівника з України навіть без необхідності узгодження відмінностей в освіті. Вже під час роботи в Польщі лікар клопотався б про повноцінну професійну діяльність. Механізм стосувався б лікарів з-поза меж Євросоюзу. А міністр МОЗ Константин Радзивіл не приховує, що йдеться про лікарів з-за східного кордону. Про такий механізм він згадував під час дискусії у Сеймі, що стосувалась страйку польських лікарів.

Сьогодні лікар, який здобув освіту поза межами Євросоюзу повинен передусім нострифікувати свій диплом, доповнити відмінності в освіті і скласти іспит з польської мови (медичної термінології), щоб почати працювати за спеціальністю.

«Через складність цієї процедури лікарі неохоче це роблять», – каже професор Лех Чичевський з Білостоцького медичного університету. Згідно з останніми даними Вищої палати медицини у Польщі працює лікарями 1137 іноземців з 98 країн – переважно з України (306 лікарів), Білорусі (139) та Німеччини (81).

Українська влада скептично налаштована щодо намірів Польщі запросити на роботу лікарів з України. У Верховній Раді триває розгляд медичної реформи і політики в Україні кажуть про надзвичайно малі зарплати медиків. Побоюються також, що пропозиція польського уряду призведе до відтоку лікарів з України.

З 2004 року із Польщі виїхало понад 8 тис. лікарів, а приїхало працювати лише тисяча. Уряд розраховує, що спрощення умов роботи для іноземців виправить кадрову діру в медичній галузі.

Польські лікарі почали виїжджати ще у 2004 році, коли Польща вступила до ЄС. У 2005 році 1700 лікарів подали заяви про виїзд закордон, у кожен наступний рік ця цифра коливалась від 600 до понад 800 щороку. При чому, що такі заяви подають лише ті лікарі, які планують виїзд у країни Євросоюзу. Статистики щодо лікарів, які виїжджають, наприклад у США або Канаду немає. Причина виїзду однакова – низька заробітна плата.

Відтак у Польщі гостро бракує лікарів. У країнах ЄС на одну тисячу мешканців припадає в середньому четверо лікарів, а у Польщі цей показник становить лише 2,3. Загалом у Польщі працюють 89,8 тис. лікарів. Таким чином, щоб довести показник до середньоєвропейського Польщі треба збільшити кількість лікарів на понад 64 тис. осіб – до 154 тис. І хоч Міністерство охорони здоров’я Польщі збільшило держзамовлення на навчання лікарів у ВНЗ на понад 850 місць – до 4368 у 2017 році, цього все ж замало.

Тим часом у Польщі вже тиждень триває страйк лікарів і студентів-медиків, які вимагають покращення умов праці та підвищення заробітної плати. Частина протестувальників у Варшаві оголосили голодування. Вони вимагають збільшити видатки на охорону здоров’я до 6,8% ВВП. Сьогодні ця цифра становить дише 4,7% від ВВП.

Молоді лікарі без спеціалізації, які щойно закінчили навчання, отримують в Польщі близько 2 тис. злотих (14 тис. грн) у місяць. Це удвічі менше ніж заробляють касири у популярних супермаркетах. Лікарі вимагають підвищення зарплати до 4,4 тис. злотих (30,4 тис. грн).

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.