Освіта по-німецьки: чому їхні школярі не обходяться без репетиторів

16 Жовтень, 2017 - 09:45

Мої маленькі учні Айша та Алі дуже люблять уроки англійської та німецької мов. Щосуботи батько привозить їх з іншого містечка до репетиторської школи (Nachhilfe), що у Маркдорфі на Боденському Озері. Особливо радує мене Алі написанням своїх довгих творів про дирижаблі, схеми яких він креслить на дошці і відразу модернізує, пише Газета Українська.

Айша та Алі – двоє із понад мільйона дітей у Німеччині, які ходять на додаткові уроки у спеціальні репетиторські школи (Nachhilfe). Nachhilfe – допомога учням, які мають проблеми у будь-якому предмету. Батьки щороку витрачають 879 мільйонів євро на додаткові уроки у Німеччині. Щомісяця середньостатистична сім’я інвестує 90 євро у вчителів-репетиторів. Приблизно 15 відсотків німецьких учнів зареєстровані у школах, спеціалізованих на додаткових уроках з математики, німецької та іноземних мов. Інколи буває і таке, що у школу завітає хтось, кому потрібні іспанська та російська мови.

Цікавим є те, що не тільки погані оцінки дітей змушують батьків звертатися до репетиторів. Батько Алі та Айші поділився зі мною власною історією, яка привела його у нашу школу: „Я хочу, щоби мої діти отримували додаткові знання і відмінно володіли німецькою мовою“.

Німецька мова – це той вхідний квиток у суспільство, який дає можливість жити, вчитися і працювати у ньому. Я на власному досвіді переконуюся, як недостатнє, або погане знання німецької мови негативно впливає на успішність дітей. Навіть розв’язання елементарної задачі з математики починається з потреби зрозуміти, про що власне йде мова. Без достатнього знання німецької мови неможливо потрапити до гімназії, а отже, у подальшому вчитися у виші.

Як же виглядає така Nachhilfeschule (школа додаткових уроків)? Це, як правило, офісне приміщення на 5 кімнат і однією великою приймальнею . У приймальні сидить привітна секретарка, яка готова відповісти на всі запитання батьків та учнів. Атмосфера у школі дуже хороша, вчителі – молоді, динамічні і суперкваліфіковані. Цікаво, що математику викладають часто-густо інженери та фізики. Вчителі та керівництво працюють рука в руку і, це дуже полегшує роботу з учнями. У школі є інтранет, через який можна комунікувати один з одним.

Айша та Алі сьогодні успішно навчаються в одній із гімназій Боденського Озера та інколи навідують мене у школі. Вони пишуть ще довші твори про повітряні кораблі і мріють будувати їх, у недалекому майбутньому, своїми руками за власними проектами.

Наталя Тімм

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

07:58
Вугрі у британській річці Темза стали активнішими через вміст кокаїну у стічних водах.
07:36
Поліцейські графства Дербішир у Великій Британії врятували домашню мишу-піщанку, яка залишилася одна, бо її хазяїн потрапив до в'язниці.
07:12
Президент США Дональд Трамп заявив на своїй сторінці у Twitter, що не бачить необхідності у проведенні медіа-брифінгів у Білому домі, бо американці дістають інформацію про позицію адміністрації і без цього.
00:58
У селищі Намци в Якутії дві 5-річні дівчинки пішли непоміченими з дитячого садка в 45-градусний мороз. Вихователі помітили зникнення дітей тільки тоді, коли за ними прийшли батьки.
23:58
Посольство США в Нігерії попереджає американских громадян про загрозу нападу радикального ісламістського угруповання "Боко харам" і осередку "Ісламської Держави" під час виборів в країні.
23:48
Часткове припинення роботи уряду США (шатдаун) підриває здатність ФБР вести операції проти терористів та іноземних розвідок у світовому масштабі.
23:36
Влада Болгарії планує зупинити продаж громадянства за інвестиції заможних іноземців.
23:24
Уряд Польщі прийняв проект "Мама 4 плюс", який передбачає, що мами, які народили і виховали принаймні чотирьох дітей, матимуть право на мінімальну пенсію.
22:36
Президент Росії Володимир Путін та прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе у вівторок, 22 січня, обговорили в Москві переспективи укадення мирного договору між країнами, проте не досягли в цьому питанні прориву.
22:12
У Росії з'явилася у продажу настільна гра для дітей "Наші в Солсбері" від популярного виробника "Ігроленд".
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.