Колишній учасник "Океану Ельзи" розповів про особливості французького суспільства

13 Жовтень, 2017 - 11:59

Колишній басист українських гуртів "Океан Ельзи" та "Esthetic Education" Юрій Хусточка вже не один рік живе у Парижі. Там він заснував новий гурт "StereOrpheo" і потроху вливається у французьке життя. Про особливості міцевого менталітету музикант розповів Karabas.Live.

"У Франції необхідно постійно перебувати в тонусі, інакше життя пройде повз тебе... Там просто люди самостійні й завжди готові тобі допомогти - але якщо ти сам хочеш собі допомогти. Один раз допоможуть, другий, а на третій скажуть: "Давай вже сам якось", - розповідає Юрій.

Французького громадянства у музиканта досі немає. За словами Юрія Хусточки, він вже давно міг би його отримати, проте не бачить потреби. 

"Усе, що мені потрібно, мені надає картка резидента. Хіба що голосувати не можна, та й візи потрібні до інших країн", - каже музикант.

Стосовно політичних настроїв Юрій відзначає, що весь Париж та його околиці на останніх виборах підтримували саме Еммануеля Макрона.

"Якщо в моєму оточенні й були якісь люди, які виступали за Марі Ле Пен, то вони не афішують цього... Підтримка Макрона була логічною, адже це місто багатьох націй. Після перемоги Макрона була ейфорія, яка тепер минає. Та це така країна", - розповідає Юрій Хусточка.

Музикант відзначає, що у Франції права робітників - це святе. Якщо їм здається, що їх права порушують, вони одразу ж збирають численні маніфестації.

Попри все, французом Хусточка себе не вважає, хоча й ставиться із повагою до країни, у якій живе.

"Я все ж таки іноземець. Хоча мої діти - французькі громадяни", - говорить музикант.

На думку українця, Париж - найкомфортніше місто для іоземців у силу своєї багатонаціональності. Мігрант не відчуває тут себе аж таким чужинцем.

"Серед наших друзів багато людей інших національностей. Якби ми жили в якомусь іншому маленькому містечку, було б важче", - резюмує Хусточка.

Усі фото: live.karabas.com.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.