У Польщі розгорівся ксенофобський скандал

30 Вересень, 2017 - 10:16

У польському місті Барлінек власник одного з магазинів Єжи Бітель повісив табличку, яка закликає перевіряти кожного громадянина України на касі. Фото з табличкою швидко поширилося соцмережами, передає UAinfo з посиланням на WP.Finanse.

"Кожен громадянин України, пройшовши касу піддається перевірці", – написано польською та українською мовами на вході до супермаркету.

До слова, україномовний напис має низку помилок в оригінальному вигляді.

Фото: Zuza Szol.

Центр моніторингу расистської і ксенофобскої поведінки в терміновому порядку проінформував про ситуацію прокуратуру, омбудсмена та посольство України в Польщі.

Власник магазину пояснив, що поставив табличку після того, як громадянин України вкрав дві сумки продуктів.

Напис на прохання власника переклали українці, які працюють у магазині.

"Насправді табличка  висіла добу, але її вже зняли. Я сказав зробити її під впливом імпульсу, занадто швидко. Не таким має бути зміст таблички. Щиро вибачаюся перед усіма, хто відчуває себе ображеним. Таблички з таким змістом не може бути", – сказав він.

Єжи Бітель додав, що табличка з таким написом висіла там протягом 30 років, і ніколи не було жодних скарг. За словами власника, табличка "не повинна бути звернена до українців, а тільки продублювати напис українською мовою".

Бітель сказав, що українці – це проблема в його магазині і в усьому Барлінку, та наголосив, що вони крадуть значно частіше, ніж поляки.

"Поляк може щось вкрасти раз на місяць. З українцями такі історії трапляються навіть чотири рази на тиждень. Я повинен був найняти двох додаткових охоронців", – поскаржився власник магазину.

Поза тим, Центр моніторингу за расовою і ксенофобською поведінкою написав, що "це скандальний випадок дискримінації осіб у зв'язку з їх національністю". В організації запевнили, що докладуть всіх зусиль, аби особи, відповідальні за встановлення таблички, та особи, які змусили помістити на неї погрози, понесуть кримінальну відповідальність.

Зазначимо, що Польща видала українцям 95 тисяч робочих віз за перше півріччя 2017 року.

Всього в Польщі офіційно працює понад 330 тисяч іноземців. Українці становлять 68 відсотків серед них. У першому кварталі цього року 227 тисяч українців заплатили податки в Управління соціального страхування, що є більше на 90 відсотків у порівнянні з попереднім періодом.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.