У сусідній країні рекордний рік за кількістю закордонних працівників

21 Вересень, 2017 - 16:18

Демографічні зміни і ситуація на ринку праці призводять до того, що Польща потребує працівників з закордону. За даними останнього звіту Grant Thornton, 60% середніх і великих фірм у Польщі заявляють про складнощі із пошуком нових працівників. Для порівняння, минулого року цей показник складав 32%, повідомляє Польське Радіо.

«Цей рік може стати переломним у працевлаштуванні іноземних робітників», – підкреслює професор Павел Качмарчик з Центру дослідження міграції Варшавського університету. Він пояснює, що більшість мігрантів приїздить до Польщі з України. Натомість найважливішою правовою основою, що дає іммігрантам право на в’їзд до Польщі, є так звана спрощена процедура. Вона дає можливість отримання віз на основі заяв працедавців про намір працевлаштування іноземця. Минулого року було зареєстровано 1,3 млн таких заяв.

«Цей рік напевно буде рекордним, оскільки вже зараз зареєстровано понад 1 млн заяв», – каже він. Однак додає, що не всі заяви стають основою для фактичного працевлаштування у Польщі. «Так відбувається лише з 70-80% з них, що значило би, що ми маємо справу з прибуттям до Польщі кількох сотень тисяч іноземців, передусім українців. 90% тих, хто приїздить сюди на роботу, це, власне, працівники з-за нашого східного кордону», – підкреслює професор Качмарчик. Він звертає увагу на те, що ці кілька сотень тисяч не працюють тут цілий рік, оскільки такою процедурою передбачено працевлаштування у Польщі протягом 6 місяців.

«Однак, це не змінює масштабу явища, яке останніми роками стало масовим процесом і сьогодні Польща входить до числа найважливіших у Європі країн, що імпортують робочу силу», – зазначив професор Качмарчик.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.