У сусідній країні працедавці гостро потребують іммігрантів

24 Серпень, 2017 - 12:13

51 % роботодавців заявляють, що мають складнощі з підбором працівників. Такі результати звіту «Work Service». Третина фірм, які мають кадрові проблеми, через них неспроможні укладати нові контракти з клієнтами, пише monitor-press.

У липневому дослідженні звернули увагу на те, що фірми все частіше відчувають дефіцит працівників. «Вже 50,8 % із них декларують, що останнім часом у них були проблеми із залученням кваліфікованих працівників. Це на 15 % більше, ніж минулого року. Така ситуація відображається в роботі підприємтсв. Серед роботодавців, які зіткнулися з нестачею кандидатів, 68,1 % декларують, що така ситуація безпосередньо впливає на їхні фірми», – зазначено у звіті дослідження.

Менше робочих рук

«Work Service» підкреслив, що з 2013 р. систематично зменшується кількість вільних кандидатів на польському ринку праці. «Це результат не тільки зменшення безробіття, але й зменшення кількості осіб продуктивного віку та еміграції», – звертають увагу дослідники.

На думку голови «Work Service» Мацея Вітуцького, нестача працівників починає відображатися в діяльності фірм. «Уже зараз 32,6 % фірм відмовляються від укладання нових контрактів через кадрові пустки. З цієї ж причини 12,8 % підприємств обмежують або повністю відмовляються від інвестицій, що значно стримує перспективи подальшого розвитку, тому що в сучасних ринкових умовах той, хто має відповідні кадри, має конкурентні переваги», – прокоментував він.

За даними дослідження, 62 % великих фірм мали останнім часом проблеми під час працевлаштування. «Дефіцит найбільш відчутний у послугах і виробництві, тобто у великих галузях економіки, які визначають потужність економіки держави. Більше 70 % фірм із Нижньої Сілезії та Опольського воєводства мають кадрові нестачі», – підкреслено в дослідженні.

Маленькі фірми

За заявками «Work Service», проблема кадрових пусток найбільш болісна для малих фірм. «Серед цих роботодавців відсоток тих, хто не може укладати нові контракти, найбільший і складає 35,3 %. У свою чергу, кожна четверта фірма, яка мала проблеми під час підбору працівників, не може вийти на нові ринки. Що цікаво, для 22,2 % підприємств у Польщі дефіцит працівників означає більші витрати на кадри» , – йдеться у звіті.

На думку Анджея Кубісяка із «Work Service», від цих проблем виграють працівники. «Боротьба за працівників означає вищу заробітну платню, тому зростає вартість роботи. Протягом останніх місяців ми спостерігали за збільшенням винагород у секторі підприємств на близько 5 % порівняно з минулим роком. Протягом наступного періоду тенденція може прискоритися, зокрема, через обіцянки підвищення мінімальної платні», – оцінив він.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.