У Греції вже третій місяць 17 українських моряків перебувають на межі виживання

24 Серпень, 2017 - 10:08
Їх не пускають на берег, і блокують поставку харчів на арештоване судно

Родичі моряків судна "Mekong Spirit", заарештованого в Греції наприкінці травня цього року, повідомляють про те, що права екіпажу порушують і 17 українців, які стали заручниками ситуації, перебувають буквально на межі виживання, повідомляє СВІТUA з посиланям на assol.org.ua.

Видання зазначає, що капітан приймав судно вже із вантажем на борту, а за чотири дні був заарештований і зараз перебуває у грецькій в'язниці. Експерти вважають, що арешт капітана та затримання судна з екіпажем на борту є серйозним порушенням міжнародного морського права.

За інформацією від оператора судна та рідних українських моряків, грецька влада не дотримується ані елементарних прав людини, ані відповідних морських кодексів та конвенцій - не дають можливість підключити судно до живлення електроенергії з берегу та ускладнюють процес поставки палива на судно для дизельних генераторів. Перепони з'являються навіть під час постачання на судно предметів першої необхідності для членів команди.

Екіпаж перебуває на борту практично без питної води, їжі та палива, усі системи судна не працюють, постійний моральний тиск, стрес та умови на борту ставлять під загрозу не лише здоров'я, але й життя моряків.

Не зважаючи на все це, команда здійснює контроль вантажу та, наскільки це можливо, підтримує життєдіяльність судна.

Криміналізація моряків уже тривалий час залишається однією з найгостріших проблем морської професії. Робота на судні важка й вимоглива: під час рейсу моряки несуть відповідальність не лише за себе, але й за судно та вантаж, який вони транспортують. Проте, кол в морі трапляються непередбачувані інциденти, зазвичай винними роблять саме членів екіпажу.

Варто відзначити, що судно "Mekong Spirit" було затримано грецькою береговою охороною в територіальних водах Греції наприкінці травня. Прямувало воно з Ізміру (Туреччина) до порту Судану, проте під конвоєм було доправлене до грецької військової бази. Капітана звинувачують в тому, що він не проінформував владу Греції про наявність небезпечного вантажу на борту, а також в тому, що вантаж транспортувався з порушенням санкцій ООН та ЄС.

Згідно із вимогами Європейської морської агенції безпеки, Службу управління рухом суден мали сповістити про наявність на борту небезпечного вантажу. Проте "Mekong Spirit" до грецьких портів не заходив, а на його шляху до місця зустрічі з грецькою береговою охороною були відсутні точки СУРС/VTS. Тобто, в судна не було ані необхідності, ані технічної можливості повідомити грецьку владу.

Вантаж - вибухівка для гірничовидобувальних робіт, мисливські та спортивні набої - є частиною комерційного контракту між компаніями Туреччини та Судану. Компанія-оператор суда надала усі необхідні корпоративні документи, сертифікати кінцевого використання, ліцензії на імпорт як від імені турецьких відправників, так й від імені суданських отримувачів вантажу.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.