Могилу українця часів Другої світової війни віднайшли у Норвегії

22 Серпень, 2017 - 16:48

У норвезькому містечку Саннефйорд (приблизно 100 кілометрів від Осло) на місцевому цвинтарі знайшли могилу українського військового Дмитра Байди, повідомляє СВІТUA з посиланням на сторінку в Facebook української діаспори в країні.

Знайшов братську могилу, в якій українця поховано разом із росіянином на прізвище Перепелов, місцевий активіст Арнстейн Траньой. Як вдалося з'ясувати чоловікові, Дмитро Байда походить з села Комаргород на Вінничині, де в нього залишилися нащадки.

За інформацією Арнстейна, Дмитра було взято у полон у Мінську того ж дня, коли Німеччина напала на СРСР. За рік під час спроби втечі з німецького концтабору в місті Саннефйорд його було вбито.

24 серпня Арнстейн Траньой запрошує усіх охочіх українців Норвегії долучитися до невеликої акції, яку він планує провести на віднайденій могилі українця. З нагоди Дня Незалежності України активіст має намір пом'янути загиблого та покласти український прапор на його могилу.

Попередній час заходу: 12:00.

Адреса цвинтаря: Leikvollgata 12, 3213, Саннефйорд (Sandefjord), Норвегія.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.