Що варто знати про права вагітних жінок у Великій Британії

17 Серпень, 2017 - 15:28

У Великій Британії майбутні мами мають певний набір прав та привілеїв, які гарантуються їм державою. То що ж до них входить? СВІТUA спільно із порталом theuk.one пропонують вам ознайомитися з окремими положеннями британського законодавства, які стосуються майбутніх породіль.

1. Громадянка Британії має право на декретну відпустку, оплату періоду вагітності та іншу державну підтримку. Уряд надає можливість вагітній жінці отримувати допомогу від держави в режимі реального часу. Для цього на урядовому сайті можна самостійно розрахувати період своєї вагітності. На сайті також є спеціальний калькулятор, за допомоги якого можна розрахувати розмір державної допомоги.

2. Перебуваючи у декретній відпустці, жінка також має певні права. До цього переліку входить підвищення заробітної платні та право повернутися на свою роботу після декрету.

3. Строк відпустки щодо вагітності складає 52 тижні. Цей період розподіляється на два етапи - перші 26 тижнів (звичайна відпустка щодо вагітності) та додаткова відпустка - ще 26 тижнів. Вам не обов'язково одразу брати відпустку на всі 52 тижні, але після народження дитини ви маєте право оформити ще два тижні (або ж чотири, якщо ви працюєте на заводі).

Крім того, жінка має право взяти частину декретної відпустки та долучити її до загальної відпустки щодо догляду за дитиною. Можна скласти графік своєї декретної відпустки на урядовому сайті.

4. У декретну відпустку жінка може піти за 11 тижнів до пологів. Відпустка автоматично починається наступного дня після народження дитини в тому випадку, якщо пологи відбулися раніше від запланованого терміну.

5. Обов'язкові виплати щодо материнства сплачуються протягом 39 тижнів. Породілля отримує 90 відсотків свого середнього тижневого заробітку до відрахування податків протягом перших шести тижнів. До того ж держава надає виплати в розмірі 140,98 фунтів стерлінгів або 90 відсотків тижневого заробітку протягом 33 тижнів. 

Обов'язкові виплати щодо материнства сплачуються за тим самим принципом, що й зарплатня - щотижнево або щомісячно з урахуванням податкових та страхових відрахувань з моменту виходу у відпустку щодо вагітності та пологів.

6. Породіллі варто попросити роботодавця детально розповісти про кошти, які він виплачує у зв'язку з вагітністю. Якщо названі ним цифри вас не влаштовують, можна звернутися по допомогу до податкової служби для відповідного аналізу.

7. Якщо ви маєте стабільне місце роботи, то можете повідомити свого роботодавця про майбутній вихід у декретну відпустку. При цьому не важливо, скільки годин на день ви працюєте в його компанії й скільки грошей вам платять. Але ви не маєте права на декретну відпустку, якщо плануєте стати суррогатною матір'ю.

8. Аби претендувати на виплати щодо материнства, необхідно отримувати не менше 113 фунтів стерлінгів на тиждень. Крім того, необхідно надати документ, згідно з яким ви дійсно є вагітною, працюєте безперервно не менше 26 тижнів. Також необхідно попередити роботодавця за 15 тижнів до запланованого часу пологів.

9. Ви також не маєте права на відпустку, якщо втратили дитину. Проте, якщо дитина народилась мертвою або померла під час пологів, жінка все одно отримує від держави допомогу та право на відпустку.

10. Попередьте роботодавця про те, що збираєтесь у декретну відпустку, мінімум за 28 днів до виходу у відпустку. В цьому випадку він попросить у вас письму заяву, яку ви маєте написати. Крім цього, роботодавець має право вимагати документ, який підтверджує вагітність - в цьому випадку можна надати довідку від лікаря. Якщо всіх вимог дотримано, роботодавець не має права не оплачувати вам декретну відпустку. За відсутності будь-якого документу відпустку можуть не оплатити.

11. Ваш роботодавець має підтвердити протягом 28 днів, яку суму обов'язкових виплат щодо материнства ви будете отримувати й протягом якого періоду. Якщо він вирішить, що ви не маєте права на виплати, він має надати вам бланк SMP1 протягом семи днів від моменту ухвалення такого рішення та пояснити, з якої причини не збирається оплачувати відпустку.

12. Держава надає жінці право на додаткову фінансову допомогу після народження дитини. До цієї допомоги входять виплати на дитину, а також початкові виплати щодо вагітності та пологів у розмірі 500 фунтів стерлінгів, якщо це ваша перша дитина. Роботодавець не має права платити декретні менше від тієї суми, яка передбачена законом.

Крім того, жінка може претендувати на 18 тижнів неоплачуваної відпустки після народження дитини.

13. Мінімум за вісім тижнів необхідно попередити роботодавця про дату свого повернення на роботу.

 

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.