Як Польща приймає у громадяни: поради для іммігрантів

16 Серпень, 2017 - 14:28

Знання державної мови - одна з обов`язкових умов отримання громадянства. За деяким виключенням, рівень володіння польською має бути підтверджений сертифікатом. Що це за документ, як його отримати та скільки це коштує - наш наступний матеріал, пише yavp.pl.

Людмила киянка, у якої одна половина родину по батькові - поляки, а інша, за мамою, українці. Три роки назад Люда за картою поляка переїхала до Польщі, знайшла роботу та оформила дозвіл на постійне проживання. Навесні 2017 року настав час подаватися на польське громадянство. У воєводському відділі в справах іноземців прийняли всі документи. Не вистачало лише сертифікату про знання польської хоча б на рівні В2.

Державний сертифікат з польської мови видає Державна комісія засвідчення знання польської мови як іноземної. Це офіційний документ, що підтверджує рівень володіння польською мовою як іноземною. Умовою видачі цього сертифікату є отримання позитивних результатів у кожному епізоді спеціального мовного тесту 

“Якби я вчилася в школі чи університеті польською, то цей сертифікат я б отримала на основі документів з цих учбових закладів. А так, довелося напружитися та складати іспит” - ділиться з нами Людмила.  І дійсно, згідно до Закону про польську мову (польськ. Ustawа o języku polskim), усі, хто закінчують вузи чи середню школу в системі освіти Республіки Польща, після подання заявки та внесенні оплати, отримують сертифікат про знання польської мови без будь-яких іспитів. Усім іншим доведеться проходити процедуру підтвердження навичок у повному обсязі. 

Людмила почала вчити мову задовго до переїзду до Польщі. “Займалася хаотично, намагалася щось вивчити сама, щось на мовних курсах, але не дарма польську вважають однією з найскладніших мов, декілька років я просто товкла воду в ступі, можливо, мені не вистачало завзятості” - пригадує жінка. Усе змінилося, коли Людмила вирішила оформити карту поляка. “Треба було готуватися до співбесіди польською. Це й стало моїм головним стимулом. Я почала серйозніше ставитися до навчання й справа рушила з мертвого місця”. На момент подачі заявки на отримання сертифікату, який підтверджує знання державної мови, Людмила вільно говорила, читала та писала по-польськи.

До іспиту на знання польської мови як іноземної допускається будь-яка особа, незалежно від її походження, громадянства та місця постійного проживання. Не має значення, де, як довго та в який спосіб вивчалася мова. Чи потрібна попередня підготовка та в якому обсязі, вирішує сам заявник. 

Людмила вирішила подати заявку на здачу тесту на рівні С1. Це значить, що в разі успішного проходження, сертифікат підтвердить володіння іноземною мовою на професійному рівні. “Процедура запису на іспит проста - ділиться наша героїня. - На сайті сертифікаційного центру публікуються дати найближчого екзамену, а також список закладів, на базі яких проходить тест”. Людмила обрала Варшаву - найближче місто, де були вільні місця на відповідні дати. “Напевно, єдина незручність, пов'язана з іспитом, це те, що довелося з Гданська їхати до Варшави, арендувати готель на добу, а це додаткові трати та проблеми”.

Дати екзаменаційних сесій публікуються за три місяці, у цей період слід подати заявку на участь в тесті. Зареєструватися на іспит можна через електронну форму, що знаходиться на сайті обраного центру. 

Підтвердження володіння польською мовою вимагає не тільки розумових зусиль, але й матеріальних витрат. “Сам іспит коштував 720 злотих, плюс 80 злотих довелося заплатити за сертифікат - говорить Людмила. - У законі про польську мову встановлено максимальну вартість екзамену й центри, що співпрацюють з Сертифікаційною комісією, не мають права встановлювати ціну, вище дозволеної”.

Оплата за екзамен не може бути вище, ніж:

90 € – рівень A1-B2 група для дітей та молоді (від 14 до 17 років)
120 € – рівень A1, A2 група для дорослих
150 € – рівень B1, B2 група для дорослих
180 € – рівень C1, C2 група для дорослих

Оплата за сертифікат - €20 

Екзамен складається з декількох обов'язкових частин, їх тривалість та складність залежить від обраного рівня. “Я записалася до групи С1, очікувала чогось складного, але впоралася непогано - ділиться Людмила. - Тест з аудіювання виявися доволі зрозумілим, але питання до нього були сформульовані таким чином, щоб збити з пантелику. Доводилося вчитуватися у кожне слово та уважно обирати відповідь. У письмовому модулі я мала написати скласти привітання з Різдвом для клієнтів, друзів та родини. В принципі, це булоне важко. Мені зарахували високий бал за це завдання”.

Структура іспиту:

Письмовий модуль:
Сюди входять завдання, що передбачають оцінювання таких навичок як:
Сприйняття на слух
Сприймання письмових текстів
Граматика
Письмо

Модуль: усне мовлення

Сюди входить група задань, яка передбачає:
Опис ілюстрації (ситуації, що на зображено на малюнку)
Монолог (висловлювання на задану тему)
Ситуативний діалог

Щоб іспит було зараховано, слід отримати достатню кількість балів (пунктів) з кожної частини. 

У Людмили екзамен проходив у два етапи та за часом зайняв 2 дні. В перший жінка виконувала письмові завдання, а в другий - устні. “Те, що тест проходив у 2 етапи, на мою думку, навіть непогано - розповідає жінка -На письмову частину рівня С1 відводиться 250 хвилин. Це 4 годин! Після такого мозкового штурму складно що-небудь зрозуміле видати в усній частині".

Після тесту центр, який проводив іспит, відправляє протоколи екзамену з результатами до Державної комісії засвідчення знання польської мови як іноземної. У разі успіху, сертифікат повинен бути виданий через 30 днів після того, як відповідні оплати та протоколи надійдуть до головного офісу Комісії. У нашої героїні з моменту складання іспиту і до отримання сертифікату минуло 2 місяці.

“Для мене це був чудовий досвід - ділиться Людмила. - Тепер я серйозно замислююсь над отриманням сертифікату з французької. Для мого нового життя в Польщі він би став у великій нагоді!”

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.