Як здобути український атестат, проживаючи за кордоном

15 Серпень, 2017 - 19:14

Виявляється, діти, які офіційно проживають у Польщі чи в будь-якій іншій країні, мають право навчатися в українських школах екстерном. Це безкоштовно та надає суттєві переваги. Тема стосується абсолютно усіх батьків, що виїжджають закордон разом з дітьми, чи планують це зробити найближчим часом, пише yavp.pl.

Система середньої освіти Польщі є дуже привітною до дітей. Іноземці, які переїхали до Польщі, відмічають комфортні умови навчання в місцевих школах, насичену програму та безліч можливостей для розвитку учнів усіх національностей.

Для дітей-іноземців отримання шкільного атестата в Польщі може затягнутися через незнання мови та різницю програм

Проте, польська школа підходить далеко не всім учням. Якщо дитина переїздить до Польщі та має проблеми з мовою її зарахують до класу на один-два роки молодшого за той, в який вона повинна була ходити вдома. Наприклад учні, які в Україні мали б навчатися в 9 класі, у Польщі будуть ходити до класу разом з 13-річними. І це у кращому випадку. Адже, у Польщі, як і в Україні, в певних класах здають державну атестацію, до якої іноземцеві доведеться готуватися декілька років. Здобуття шкільного атестату може розтягнутися на довгі роки. З тим посунуться строки вступу до вузу, адже без свідоцтва про середню освіту стати абітурієнтом неможливо.

Іноді діти вимушені повертатися до України разом з батьками після кількарічного навчання в польській школі. У рідних стінах на них також чекатимуть неабиякі випробування. Доведеться наздоганяти українську програму й обов'язково складати всі підсумкові атестації, які були пропущені (сьогодні це 4, 9 та 11 класи).

Екстернат - чудовий варіант для тих, хто змушений виїхати закордон

В Україні існує форма навчання, коли на заняття можна не приходити, а матеріал вивчати самостійно, склавши наприкінці року екзамен. Така система має назву „екстернатура”. Це чудовий варіант для тих, хто вимушений виїхати закордон. Є всі шанси не втратити жодного року навчання, вчасно скласти Державну підсумкова атестацію (ДПА), та Зовнішнє національне тестування (ЗНО). За результатами українського ЗНО можна подавати документи на вступ до вітчизняних чи польських вузів. Екстернатура в середній школі безкоштовна. Єдиними її недоліками є необхідність багато працювати самостійно, а також певна ізоляція дитини від колективу.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

22:38
Письменник Стен Лі "дав життя" безлічі найвідоміших супергероїв.
21:59
Запропонований Францією документ під назвою "Париж закликає до довіри і безпеки в кіберпросторі" підписали 50 держав.
18:40
Бойовики обстріляли ракетами південну частину Ізраїлю.
18:11
Євровалюта відносно долара торгується на світових ринках нижче $1,13. Вперше за понад рік.
16:11
Через лісові пожежі голівудські зірки втратили будинки, які були розташовані на пляжному курорті Малібу.
15:21
Інформацію про австрійського полковника, який шпигував на Росію, Відню могли передати спецслужби Великої Британії з метою змінити ставлення Австрії до Москви.
13:25
Естонець придбав виставковий екземпляр BMW майже за чотири мільйони гривень, а авто практично розвалилося
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.