Як здобути український атестат, проживаючи за кордоном

15 Серпень, 2017 - 19:14

Виявляється, діти, які офіційно проживають у Польщі чи в будь-якій іншій країні, мають право навчатися в українських школах екстерном. Це безкоштовно та надає суттєві переваги. Тема стосується абсолютно усіх батьків, що виїжджають закордон разом з дітьми, чи планують це зробити найближчим часом, пише yavp.pl.

Система середньої освіти Польщі є дуже привітною до дітей. Іноземці, які переїхали до Польщі, відмічають комфортні умови навчання в місцевих школах, насичену програму та безліч можливостей для розвитку учнів усіх національностей.

Для дітей-іноземців отримання шкільного атестата в Польщі може затягнутися через незнання мови та різницю програм

Проте, польська школа підходить далеко не всім учням. Якщо дитина переїздить до Польщі та має проблеми з мовою її зарахують до класу на один-два роки молодшого за той, в який вона повинна була ходити вдома. Наприклад учні, які в Україні мали б навчатися в 9 класі, у Польщі будуть ходити до класу разом з 13-річними. І це у кращому випадку. Адже, у Польщі, як і в Україні, в певних класах здають державну атестацію, до якої іноземцеві доведеться готуватися декілька років. Здобуття шкільного атестату може розтягнутися на довгі роки. З тим посунуться строки вступу до вузу, адже без свідоцтва про середню освіту стати абітурієнтом неможливо.

Іноді діти вимушені повертатися до України разом з батьками після кількарічного навчання в польській школі. У рідних стінах на них також чекатимуть неабиякі випробування. Доведеться наздоганяти українську програму й обов'язково складати всі підсумкові атестації, які були пропущені (сьогодні це 4, 9 та 11 класи).

Екстернат - чудовий варіант для тих, хто змушений виїхати закордон

В Україні існує форма навчання, коли на заняття можна не приходити, а матеріал вивчати самостійно, склавши наприкінці року екзамен. Така система має назву „екстернатура”. Це чудовий варіант для тих, хто вимушений виїхати закордон. Є всі шанси не втратити жодного року навчання, вчасно скласти Державну підсумкова атестацію (ДПА), та Зовнішнє національне тестування (ЗНО). За результатами українського ЗНО можна подавати документи на вступ до вітчизняних чи польських вузів. Екстернатура в середній школі безкоштовна. Єдиними її недоліками є необхідність багато працювати самостійно, а також певна ізоляція дитини від колективу.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

19:10
У Франції в суботу, 19 січня, під час акції «жовтих жилетів» заарештували близько 300 осіб
17:50
Щонайменше восьмеро миротворців загинули, ще кілька зазнали поранень в результаті атаки на табір миротворців у місті Агуельхок на півночі Малі
15:22
У Москві відбулися акції проти можливої передачі Японії частини Курильських островів
07:50
Предстоятель РПЦ отримав звання почесного професора Російської академії наук (РАН).
07:10
У Середземному морі затонув гумовий човен, через що, можливо, загинули 117 мігрантів.
00:42
Кількість громадян, які померли від сезонного грипу в сусідній країні, досягла 19.
00:32
Десятикласник однієї з турецьких провінцій зламав національну освітню систему, щоб виправити свої оцінки на кращі.
00:22
Причини аварії, в якій загинув Василь Пукман, невідомі.
23:54
Довжина тунелю становитиме 18 кілометрів.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.