Чехія передумала бути прихильною до іноземців. Влада вводить нові жорсткі закони

13 Серпень, 2017 - 11:33

13 липня 2017 року президент Чехії Мілош Земан підписав поправки до закону, істотно посилюють правила перебування іммігрантів в Чехії. Незважаючи на вето Сенату, новий Закон, розроблений МВС Чехії, був прийнятий, пише immigrant.today 

Нові правила проживання іноземців в Чехії почнуть діяти вже з 15 серпня 2017 р Змін до закону внесено досить багато. Ось тільки деякі з них:

- Державним органам Чехії буде дано право зупиняти процес розгляду заяви про дозвіл на перебування в країні в разі виявлення, що заявник надавав неправдиву інформацію або підроблені документи.

- Установи із затримання мігрантів не будуть більше контролюватися державними представниками.

- Вікова межа дитини, з яким можливо возз'єднання іноземця в Чехії, знижується з 26 років до 18.

- Якщо іноземець перебуває в Чехії з «візі терпимості» (толерантності), то заяву на трудову карту він зможе подати тільки після закінчення 3-х років перебування в Чехії, а на возз'єднання з сім'єю

- тільки після 6 місяців перебування.

- квоти на експорт сільгосппродукції через агентства в обхід біржі праці буде істотно обмежена.

- Вводиться поняття «ненадійний роботодавець», яким може бути наділена компанія, яка має заборгованості, не сплачує страхові внески або наймає працівників нелегально. Ненадійних роботодавців позбавлятимуть права на працевлаштування іноземців.

- Вводиться ще одне нове поняття - «карта внутрішнього співробітника компанії». Іноземець, який отримав такий документ, зможе перебувати в Чехії 6 місяців за умови, що він працює на посаді менеджера, фахівця або стажиста в компанії / корпорації з центральним офісом за межами ЄС.

- Окрім того, протягом 6 місяців зможуть перебувати в Чехії іноземні сезонні працівники.

- Директор або партнер компанії не зможуть працювати в ній по трудовій карті.

- Змінити тип візи з трудовою або навчальної візи на візу підприємця можливе лише за умови проживання в Чехії не менше 5 років.

- Підприємці отримають право знаходиться в Чехії протягом 2 років у разі істотних інвестицій.

- Дія трудової карти буде припинятися після 60 днів після припинення трудових відносин з роботодавцем. -

Подача апеляції на рішення про депортацію буде неможлива без виїзду до Чехії. Організації, що працюють з мігрантами вважають, що новий закон - це крок в сторону репресивного розуміння легальної міграції. Крім того, критики нового закону говорять про те, що він суперечить Конституції Чехії та її міжнародним зобов'язанням. 


 

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.