Через зміну валюти в Литві різко зросли ціни

8 Серпень, 2017 - 17:46

У литовському Департаменті статистики розповіли, що за останні три роки готелю і кафе Литви подорожчали на 20%. Але все це все одно дешевше, ніж в середньому по Європі. А ось ціни на одяг в Литві - вищі за європейські, пише 34travel.me.

Частина товарів і послуг подорожчали після введення євро. Так, за а 3 роки ціни на готелі, ресторани і кафе виросли на 20%. На 14% подорожчали послуги, пов'язані з відпочинком і культурними продуктами. Інші товари та послуги стали дорожчими на 11%, а алкоголь і тютюн - на 19%. Правда, з алкоголем і тютюном вирішальну роль зіграло підвищення акцизів.

Незважаючи на те, що ціни на послуги готелів і ресторанів в останні три роки росли найпомітніше, вони все одно залишаються нижчими, ніж в інших країнах Європи. «Рівень цін в ресторанах і готелях становить 65% від середнього показника по ЄС, він також менше ніж в сусідніх країнах: в Естонії, Латвії, Польщі», - розповіла керівниця відділу за цінами Департаменту статистики Литви Надія Алеева.

А ось ціни на одяг і взуття в Литві вже на 4% вище, ніж в середньому по Європі. Поки це єдина категорія товарів в країні, які дорожче, ніж в інших країнах ЄС.

Реклама

Читайте також:

тема

Мiлена Рудницька, доктор фiлософiї та голова Свiтового союзу українок, домоглася щоб справу Голодомору винесли на розгляд Лiги Нацiй та Мiжнародного Червоного Хреста, пише журнал
Аліна Процик - відома особа як серед українців, які живуть у Данії, так і серед самих данців, і не в останню чергу, – місцевих журналістів.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.