"Тут вчитися легше, ніж в Україні", – українці про освіту за кордоном

2 Серпень, 2017 - 12:30

За останні декілька років кількість українських студентів, які виїхали за кордон на навчання, зросла до 55-60 тис. осіб. Таку інформацію подає аналітичний центр CEDOS. Серед найпопулярніших країн українських абітурієнтів є Польща, Німеччина, Росія, Чехія, Італія, Іспанія, Франція, Канада і Австрія, пише gazeta.ua.

Українці, які навчаються за кордоном поділилися, чим вразили іноземні університети та освітній процес.

Лілія Кутова, 25 років, навчається у Коменському університеті в Словаччині:

"40 відсотків предметів можна обирати. Найважче - в перший рік навчання через мовний бар'єр. Навчання словацькою - безкоштовне. Це правило і для своїх, й іноземців".

Ольга Трохимчук, 22 роки, закінчила Університет Сент-Луїс у Бельгії:

"Моя спеціальність - "економіка і менеджмент". Не відмічають відсутніх. Ціна за рік навчання - близько 850 євро. У неї не входить вартість підручників, їх вкрай мало".

Тетяна Мовчан, 34 роки, закінчує Університет Країни Басків у Іспанії:

"Якість навчання у Іспанії не краща, ніж в Україні. Позитивно, що частину лекцій проводять керівники підприємств галузі, програми викладання швидко змінюють під сучасні вимоги. Із недоліків - не зрозуміло, як виставляють оцінки. Відсилаєш роботу, а потім отримуєш оцінку, але без пояснення. Не зрозуміло, у чому помилки. Можливості доопрацювати роботу немає. Більшість завдань - у команді. Усім одна оцінка. Є елементи корупції - не зовсім вільно можна обирати базу практики і керівника диплому. Ці години добре оплачують, керівництво вузу дає їх здебільшого "своїм" викладачам. Більшу частину завдань студенти виконують на території університету. Якщо заходити через університетський Wi-Fi, доступ до корисних баз даних безкоштовний. Стан корпусів і обладнання різний. Є старі й неохайні, а є модерні".

Діана Дехконова, 22 роки, навчається у Стамбульському університеті в Туреччині:

"Я на спеціальності "документознавство та інформаційна діяльність". Тут легше вчитися, ніж в Україні. Іспити складають лише в письмовій формі. Майже всі списують. Викладачі не відмічають відсутніх. За оцінку можна домовитися. Хоча хабарів не беруть, бо зарплата у викладачів висока"

Оксана Семенчук, 25 років, закінчила Університет Мармара в Стамбулі у Туреччині:

"Я навчалася на журналіста. У турецьких університетах відсутня усна форма сдачі іспитів. Більшість іспитів проходить в тестовій формі. На жаль в моєму університеті не було українців. На факультеті, окрім мене були ще два іноземці. Навчання турецькою, проте 30% предметів було на англійській".

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.