Усе, що треба знати про купівлю житла в Італії

1 Серпень, 2017 - 19:01

Важко побувати раз в Італії та не закохатися в неї. Багатьом хочеться після першої ж подорожі тут оселитися. Що вже говорити про емігрантів, які тут працюють. Крім того, така покупка є доволі вдалою інвестицією. Саме для таких бажаючих ця стаття, в якій ми розглянемо аспекти купівлі нерухомості в Італії. Пише UADIASPORA.

Найпрестижнішим та популярним регіоном для купівлі нерухомості ось вже багато років є Тоскана і, звичайно ж, популярні туристичні міста. Тут відповідно і вартість житла доволі дорога. Чим далі від туристичних мекк, тим дешевше можна придбати нерухомість.


Процедура купівлі немає суттєвих відмінностей для резидентів та нерезидентів країни. Проте факт володіння помешканням в Італії не дає громадянину автоматичного дозволу на проживання. Тим не менше, це буде вагомим аргументом для видачі такого дозволу.

Сам же процес купівлі може видатися складним, особливо якщо ви не володієте італійською. Тому, краще для цього найняти консультанта та звести ризики через незнання до мінімуму.

Визначившись з бажаним об'єктом купівлі, в першу чергу, необхідно перевірити ряд важливих житлових параметрів в кадастровому і комунальному регістрі. Цей етап дуже важливий, тому що знехтувати такою перевіркою, потім можуть виникнути несподівані серйозні.

Загалом, покупка нерухомості в Італії складається з наступних основних етапів:

1. Вибір об'єкта нерухомості самостійно або шляхом звернення до агентства (agenzia immobiliare).

2. Офіційна пропозиція про покупку (irrevocabile d'acquisto). В даному документі, який складають в агентстві з продажу нерухомості, буде вказана ціна, яку покупець готовий виплатити за об'єкт, і терміни, протягом яких його пропозиція актуальна (зазвичай близько 1-2 тижнів). Цей документ не накладає зобов'язань на продавця, в той час як покупець зобов'язаний придбати нерухомість, в разі вдалих домовленостей з продавцем.

3. Oплата застави (acconto) за обрану нерухомість (2-5% від вартості житла).

4. Відкриття поточного рахунку в банку і отримання ідентифікаційного коду (codice fiscale).

5. Укладення попереднього акту купівлі-продажу (compromesso), що супроводжується внесенням на рахунок продавця 10% - застави ( "сaparra") (20-30% при покупці в кредит) від вартості об'єкта нерухомості, оплата державних податків.


В акті перераховані наступні основні пункти:

 • дані про об'єкт нерухомості;
 • дані продавця і покупця;
 • розмір застави;
 • ціна угоди, термін і спосіб оплати;
 • дата підписання договору.

Застава буває двох типів:

 1. caparra penitenziale (застава не повертається продавцем, якщо покупець передумав укладати угоду, якщо ж передумав продавець, він повертає покупцеві заставу в подвійному розмірі);
 2. caparra confirmatoria (не відрізняється від першого пункту, проте даний тип застави дає можливість як покупцеві, так і продавцеві звернутися до суду для форсованого завершення угоди).

Увага! Попередній акт купівлі-продажу ви можете не укладати, однак, якщо попередній договір, все ж, був підписаний, то до скріплення підписами сторін остаточного договору покупець повинен мати у своєму розпорядженні на поточному рахунку повну суму, що покриває вартість об'єкта, або остаточним підтвердженням від банку про надання кредиту.

6. Складання нотаріального акту (rogito або atto di compravendita).
Перед складанням документа нотаріус ще раз перевіряє нерухомість за деякими параметрами. Іноземці, які не володіють італійською, при процедурі підписання і зачитування нотаріального акту зобов'язані мати при собі перекладача або ж мають право делегувати на укладення угоди за нотаріальним дорученням свого представника, що володіє мовою.

За висновком остаточного нотаріального акту покупець може починати оформляти договори з надання комунальних послуг тощо на своє ім'я.

Покупець також оплачує ряд супутніх покупці витрат:

 • послуги консультанта (якщо такий супроводжував справу);
 • послуги нотаріуса;
 • кадастровий і іпотечний податок;
 • реєстрація житлової нерухомості в кадастр;
 • гербовий збір.

Час реєстрації нерухомості може займати від 3-х тижнів до 3-х місяців.

Переваги покупки нерухомості в Італії для іноземця

Купуючи нерухомість в Італії ви отримуєте "візу резидента": мультивізу для багаторазового в'їзду, що дозволяє вам знаходитися в Італії 180 днів в році і подорожувати без проблем країнами Шенгенської зони.

Придбання нерухомості в Італії - це вигідна довгострокова інвестиція з низькими фінансовими ризиками: тут існують досить суворі обмеження на будівництво нових об'єктів нерухомості, тому з повною упевненістю можна сказати, що надлишку пропозицій не виникне ніколи.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

16:00
Артистка виконувала одну зі своїх пісень, коли несподівано впала. Прибулі на місце медики не змогли її реанімувати
15:50
В результаті катастрофи, за даними міноборони РФ, загинули двоє членів екіпажу
11:40
За останніми даними 65 осіб загинули від вибуху автомобіля поруч із військовою базою в афганському місті Майдані Шахрі, столиці провінції Вардак.
10:40
Сім'я Гона буде подавати апеляцію на рішення суду.
09:40
Колишній гендиректор міжнародної мережі кафе Starbucks Говард Шульц розглядає можливість участі у виборах президента Сполучених Штатів Америки в 2020 році.
09:20
У списках виборців виявили 165-річного чоловіка і 1000 людей за однією адресою.
18:30
ВВП однієї з найбільш економічно розвинутих країн світу показав найгірший за 28 останніх років ріст.
15:30
Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи змінило правила формування комітетів, що, серед іншого, призвело до позбавлення України місць у регламентному комітеті, який працює над зняттям санкцій з РФ
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.