Збиралися просто на роботу: у які країни українців найчастіше продають у рабство

31 Липня, 2017 - 17:42

За даними правоохоронців, в Україні порівняно з минулим роком удвічі зросла кількість постраждалих від торгівлі людьми. За останні півроку Нацполіція надала допомогу 156 потерпілим від злочинів щодо торгівлі людьми – цей показник удвічі більший за минулорічний.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Нацполіції.

Найбільше серед потерпілих – жінок (119). Також потерпілими від дій зловмисників стали 37 чоловіків і 12 дітей.
За перше півріччя цього року встановлено 69 зловмисників, причетних до фактів торгівлі людьми. У майже 100 кримінальних провадженнях за статтею 149 Кримінального кодексу України зловмисникам вже оголошено підозру у вчиненні цих злочинів.

Фахівці Департаменту боротьби зі злочинами, пов'язаними із торгівлею людьми (ДБЗПТЛ) Нацполіції зазначають, що наразі набувають все більшого поширення форми торгівлі людьми, не пов'язані з сексуальною експлуатацією. Зокрема, йдеться про так звану "трудову" експлуатацію.

Жертвами такого виду злочинів найчастіше стають чоловіки працездатного віку або особи з явними ознаками інвалідності, без постійного місця проживання та інші малозабезпечені категорії громадян.

Крім цього, протягом 2016 та на початку 2017 років виявлені випадки вербування громадян України для втягнення їх у злочинну діяльність, зокрема за допомогою Інтернету.

Поліція наголошує, що найбільш вразливими до злочинів у сфері торгівлі людьми є жінки у віці від 18 до 26 років, а також діти від 13 до 18 років і чоловіки від 25 до 60 років.

Що ж стосується основних країн призначення "живого товару", то ними є Російська Федерація, Польща, Туреччина, Україна, Німеччина, Ізраїль, Греція, Об'єднані Арабські Емірати.

Як відомо, 30 липня відзначається Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Відповідно до наказу МВС, 2017 рік оголошений в Україні роком протидії торгівлі людьми.

 

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.