
Обсяги депортації європейців, як очікується, перевершать торішні. Раніше європейців, що живуть в Америці, висилали не так часто, як латиноамериканців, азіатів та інших нелегальних мігрантів. Але тепер і вони починають розуміти, що не застраховані від переслідування президента Дональда Трампа щодо нелегальної імміграції, і стурбовані цим, пише forumdaily.
Число європейців, депортованих в цьому фінансовому році зі Сполучених Штатів, може перевершити підсумки минулого року, згідно з даними, наданими Associated Press імміграційної і митної службою. С2 жовтня 2016 року по 24 червня більше 1300 європейців були вислані в порівнянні з 1450 протягом всього фінансового 2016 року - останнього при президенті Бараку Обамі. Агентство не надав даних по календарному році.
У Сан-Хосе, штат Каліфорнія, ВІЛ-інфікований російський прохач притулку зіткнувся з можливою депортацією після того як прострочив свою візу. У Чикаго польські та ірландські громадські групи говорять, що бачать, як запити про імміграцію та послуги, пов'язані з громадянством, ростуть, коли люди шукають юридичний захист.
У Бостоні Джон Каннінгем, відомий ірландець, який продовжив свою візу на 14 років, був відправлений назад в Ірландію минулого тижня, і цим фактом сильно стурбована місцева громада ірландських експатів. «Люди дуже стурбовані і бояться висовуватися, - говорить Ронні Міллар з Бостонського ірландського міжнародного іммігрантського центру. - Адже якщо це сталося з Джоном, це може трапитися з ким завгодно ».
За даними Інституту міграційної політики, європейці складають близько 440 000 з приблизно 11 мільйонів чоловік, що живуть незаконно в Сполучених Штатах. З того часу, як Трамп був обраний в листопаді минулого року, США депортували 167 350 іноземців, в порівнянні з 240 255 у протягом всього 2016 фінансового року. Більшість депортованих - іммігранти з Латинської Америки, з них мексиканців - близько 93 000 чоловік. Серед європейців найбільшу частку складають румуни, з яких 193 депортівани в 2017 фінансовому році. Ще 117 іспанців, 102 британця, 81 російський і 74 поляка. Ці країни також були лідерами за кількістю депортацій в минулому фінансовому році. Тоді було депортовано 176 румунів, 160 - підданих Сполученого королівства, 160 поляків, 115 іспанців і 94 росіян.
Адвокати іммігрантів кажуть, що вони закликають людей знати свої права в разі арешту, і щоб батьки могли подбати про своїх дітей в разі їх затримання. «Ми вважаємо, проблема такого високого показника депортації полягає в тому, що наші громадські організації не знають, кого депортують і чому, і не можуть відправити імміграційних адвокатів для надання їм допомоги», - говорить президент Ради російськомовних громад Манхеттена і Бронкса Дмитро Даніель Глинські.
У Каліфорнії житель Сан-Хосе Денис Давидов був затриманий більш ніж на місяць після повернення з відпустки на Віргінських островах США. Врешті-решт він був звільнений після того, як його адвокат заявив, що Давидову дозволили повернутися, оскільки він в даний час шукає політичний притулок через те, що він гей і ВІЛ-інфікований. Але якщо його клопотання буде відкинуто, він буде змушений повернутися в Росію.
Давидов говорить, що досвід затримання, невизначеність, яку він відчуває з тих пір, як подав прохання про надання притулку, робить його вразливим. «До цього я думав, що роблю все правильно, але зараз боюся, що цього недостатньо. Я не знаю, що ще я можу зробити, - сказав він. -Я відчуваю, що мене можуть затримати знову де завгодно. В аеропорту або на вулиці ».
У Польської Американської Асоціації в Чикаго виконавчий директор Магдалена Доласа сказала, що її організації рекомендували розповідати про те, що жителі повинні робити, якщо імміграційні чиновники прийдуть до них додому. «Люди турбуються про своїх правах, - сказала вона. - У них є усвідомлення, але є також занепокоєння ». Чиказький центр підтримки ірландських іммігрантів зараз отримує в три рази більше запитів на імміграційні та юридичні послуги, ніж рік тому, сказав Майкл Коллінз, виконавчий директор центру. Згідно з даними ICE, в поточному фінансовому році по всій країні було депортовано 18 ірландців в порівнянні з 26 депортаціями за весь минулий фінансовий рік.
Справа Каннінгема як і раніше залишається актуальним прецедентом серед іммігрантів бостонської ірландської громади. «Чутки поширюються дуже швидко. Не ходіть до судів, не відчиняйте двері, якщо не чекаєте нікого »- говорить Бенні Мерфі, 32-річний бармен в Бостоні, який ще три роки тому жив в цій країні незаконно, поки не одружився на громадянці США. Багато хто вважає, що Каннінгем просто забув про золоте правило життя в тіні: не піднімати голови. За кілька місяців до арешту він з'явився в ірландської новинній програмі, де розповів про те, як жити незаконно в Америці.
Каннінгем, який відмовився коментувати цю статтю через свого адвоката, теж не був кришталево чистий. Був виданий ордер на його арешт за те, що він не зміг постати перед судом за пово