5 років - і даватимуть громадянство: які перспективи прогнозують українцям у Польщі

4 Липня, 2017 - 21:24

Польській владі слід замислитися над спрощенням процедури отримання громадянства українцями, адже вони одні із тих, хто найтяжче працює і при цьому не вимагає державних виплат.

Відповідну думку висловив директор Warsaw Enterprise Institute і радник польських оборонних фірм Анджей Талага.

Про це пише ua-reporter.com.

Він запевнив, що для заробітчан з України слід відкрити спеціальні навчальні заклади, а не тільки "ворота до плантацій полуниці", дати можливість влаштуватися на службу до армії.

Основною проблемою досі залишається неофіційне працевлаштування, хоча насправді у Польщі є реальний попит від фірм із хорошою репутацією: тільки протягом минулого року чиновники зафіксували 730 подібних клопотань.

Дещо легше з мовним питанням, адже українцям зовсім не складно зрозуміти польську, або й досконало її вивчити через лексичну схожість. Крім того, самі поляки завжди позитивно ставилися до мігрантів із сусідніх країн.

Експерт вважає, що слід пришвидшити процедуру отримання дозволу на проживання, а через п'ять років перебування в Польщі надати можливість оформлення громадянства.

У такий спосіб українці могли б отримувати державні стипендії в університетах і не платити за освіту, а згодом – офіційно працевлаштуватися. Подібна практика успішно використовується у США, Франції та Великій Британії.

 

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

19:28
Трамп заявив про можливість швидкого укладення торговельної угоди з Китаєм.
18:27
Кріштіану Роналду пішов на угоду зі слідством у справі про податкове шахрайство з його боку.
17:59
Раніше повідомлялося про трьох загиблих.
17:53
Кілька сотень людей, одягнених у жовті жилети, вийшли в п'ятницю на вулиці Тель-Авіва та Єрусалима.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.