Як у Польщі вдосконалюють систему сортування сміття

25 Червень, 2017 - 09:18

Вже з 1 липня 2017 року в Польщі почнуть діяти нові правила сортування сміття й мешканці країни змушені будуть відправляти різні категорії своїх сміттєвих відходів до чотирьох окремих яскравих контейнерів, які зараз встановлюють на польських вулицях. Куди саме викидати той чи інший тип сміття полякам підкаже колір контейнера: синій, жовтий, зелений чи коричневий, повідомляє VseTutPl

Кожен з контейнерів створений виключно для однієї категорії відходів. Попереднє сортування сміття усіма громадянами дозволить Польщі досягти вищого рівня переробки відходів, що позитивно вплине на екологію та бюджет країни, а також задовольнить вимоги ЄС. Що дозволено і не дозволено відправляти у нові сміттєві баки в Польщі – про це піде мова у цій статті.

Тож, розглянемо кожен колір детальніше.

Жовтий сміттєвий контейнер

Сміттєвий контейнер жовтого кольору призначений для металу і пластикових виробів. Сюди полякам можна буде викидати пластикові пляшки з-під різноманітних напоїв, пластикові коробки та інші упакування, кришечки, пакети з-під молока та соку, адже вони зроблені не лише з паперу, а й з інших штучних матеріалів.

До жовтого контейнера потраплятимуть також упакування з-під засобів для миття та чищення (наприклад, тара, в якій був гель для прання, посуду чи зубна паста), а також з-під косметичних засобів. В контейнер цього кольору поляки викидатимуть і поліетиленові пакети, алюмінієві банки з-під напоїв, консерв, алюмінієву фольгу, металеві кришки та ковпачки, кольорові метали, пластикові іграшки.

Щоправда, викинути, до прикладу, пластикову пляшку до такого контейнеру не можна, якщо у ній ще є хоч якийсь вміст. Поляки не матимуть права викидати в жовтий смітник також небезпечні відходи, такі як банки з-під лаків, фарб чи автомобільного мастила, лікарські засоби та їх упакування, автомобільні запчастини, побутову техніку, батарейки тощо.

Синій сміттєвий контейнер

Синій колір сміттєвого контейнера означатиме те, що потрапити до нього можуть лише паперові відходи, а саме:

 • упакування з паперу;
 • картон (в тому числі гофрований);
 • каталоги;
 • листівки;
 • брошури;
 • газети та журнали;
 • офісні та шкільні паперові відходи;
 • зошити;
 • книги;
 • візитівки;
 • обгортковий папір;
 • паперові торбинки.

Є й перелік відходів, які в синій контейнер викидати заборонено. Це паперові рушники та гігієнічні серветки, лаковані чи покриті фольгою паперові вироби, картонні упакування з-під молока та соку (їх - у жовтий контейнер), упакування з-під будівельних матеріалів (гіпсу, цементу), шпалери, дитячі підгузки, дуже забруднені паперові вироби.

Фото: vsetutpl.com.

Зелений сміттєвий контейнер

В сміттєвий бак зеленого кольору поляки викидатимуть скло і вироби з нього. Сюди відправлятимуться скляні пляшки та банки з-під води, напоїв, алкоголю, олії чи навіть парфумів й іншої косметики у скляній тарі. Гміни матимуть право також запровадити сортування скляних відходів на скло прозоре та скло кольорове, проте це не обов'язково.

До зеленого баку суворо забороняється викидати:

 • відходи з кераміки, порцеляни, кришталю, фаянсу;
 • глиняні вазони;
 • окулярне скло;
 • термостійкі скляні вироби;
 • лампи;
 • дзеркала;
 • віконні шиби;
 • монітори;
 • скляну тару з-під розчинників та олій, ліків;
 • термометри та шприци.

Коричневий сміттєвий контейнер

Сміттєвий контейнер коричневого кольору призначений для харчових та інших біовідходів. Сюди в Польщі викидатимуть не лише залишки їжі чи лушпиння, а й скошену траву, галузки дерев та кущів, тирсу, кору, листя і квітки. Не мають права опинитися в коричневому сміттєвому контейнері кістки тварин, відходи тваринництва, попіл, каміння та сміття з землею, плити МДФ та ДСП.

Деякі предмети полякам викидати у всі сміттєві баки категорично заборонено. Мова йде, в першу чергу, про несправну побутову техніку, електроприлади, а також про батарейки, акумулятори, лампи, упакування з-під хімікатів та навіть ліки, термін яких вийшов. Усе це слід нести не до контейнера під будинком, а у спеціально облаштовані пункти утилізації. Дані пункти можуть бути розташованими поблизу магазинів та аптек, а також на рівні гмін мають бути створені спеціальні Пункти селективного збору побутових відходів. Це міжнародна практика – така політика щодо потенційно небезпечних для здоров'я відходів впроваджується чи не в кожній країні світу.

Адже саме за допомогою правильного, ретельного та відповідального підходу до сортування сміття можна добитися найвищих результатів у його переробці й використанні сировини повторно, а це, в свою чергу, вирішення глобальної екологічної проблеми, а також можливість залучення інвестицій та наповнення бюджету країни.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.