Ріо Селесте: природна окраса Коста-Рики, яка спантеличила науковців

25 Червень, 2017 - 20:08

Яскраво-синя річка під назвою Ріо Селесте протікає через зелений дощовий ліс Національного парку Теноріо Волькан в Коста-Риці. Ця незвичайна водна артерія сформована злиттям двох невеликих, абсолютно прозорих річок. Але в місці їх злиття відбувається справжнє диво – вода стає неймовірно синьою, повідомляє ВСВІТІ.

Місце злиття двох річок називають Ель Тенідор, що перекладається, як "Той, Що Фарбує". До недавнього часу вчені не могли повністю пояснити, чому в Ріо Селеста така незвичайна вода бірюзового відтінку. Висувалося безліч гіпотез, серед яких: особливий мінеральний склад води, близькість річки до Вулкану Теноріо. Тепер достовірно відомо, що синій колір виникає через фізичне явище розсіювання. Воно викликане наявністю певних корисних копалин у воді річки, що відбивають сонячне світло, це й викликає такий неймовірний відтінок.

Води однієї з живлячих Ріо Селесте річок містять велику кількість білуватого мінералу алюмосилікату, який складається з алюмінію, кремнію та кисню. Саме цей мінерал відіграє ключову роль у відбитті синього кольору при сонячному світлі. Але чому цей мінерал робить синіми тільки води Ріо ​​Селеста? Відповідь полягає в розмірі частинок.

Дослідники виявили, що розмір часток маленької річки становить 184 міллімікронів, у той час як в Ріо Селесте частки набагато більші – 566 наномікронів.

"Саме це збільшення розміру викликає розсіювання сонячного світла, яке відбувається переважно в синій області видимого спектру. Ось чому у води Ріо Селеста такий яскравий блакитний колір", – розповідає доктор Макс Чаваррі Варгас, провідний дослідник у цій галузі.

Фото: vsviti.com.ua.

Але залишається ще одне важливе питання. Чому частки алюмосилікату в Ріо Селесте більші, ніж в її притоці? Виною всьому друга річка, яка живить Селесте. Її вода має підвищену кислотність через вулканічну активність. З об'єднанням двох річок знижується pH-фактор, змушуючи частки алюмосилікату об'єднуватися і збільшуватися. Такого ефекту немає більше ніде у світі.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.