"Купуй, що хочеш, але за власні гроші": як мама-мігрантка навчила 3-річного сина заробляти

17 Червень, 2017 - 09:08

Вчитися правильно поводитися із грішми варто починати з дитинства, впевнена бізнес-тренер Ольга Амрай. Вона розповіла Gazeta.ua, як зробити дітей фінансово грамотними й закласти потрібні навики поводження із коштами.

"Коли сину Принцу було 3 роки, він запитав, чому у нас, батьків, є гаманець, а в нього — ні. Тоді ми купили йому гаманець. Щодня клали туди по одному фунту. Тільки така мотивація спрацьовувала, щоб син погодився йти у дитсадок у Лондоні", - розповідає жінка. Вона переїхала з Вінниці у Англію, відкрила будівельну фірму, вийшла заміж і народила сина.

Усі дитячі "шкідливі" звички обернула на користь, щоб навчити сина знати ціну грошам і поважати працю людей.

"Він, як і будь-яка дитина, заходячи у магазин, капризував і просив купити йому усе, чого душа бажає. Я почала водити його в крамниці, де все коштує 1 фунт. Казала, він може собі купити що завгодно, але це має бути одна річ. Адже у нього тільки одна фунтова монета, яку він заробив цього дня за похід до дитсадка. Спочатку син кидав у візочок усе, що хотів. Та коли доходили до каси, обирав одну річ. Коли в сина було в кишені декілька фунтів, ми з ним заходили в магазин із дорожчими іграшками", - говорить Ольга.

"Я сказала своєму 6-річному сину: купуй, що хочеш, але за власні гроші. Тоді його стало цікавити - де ж ці гроші взяти", – розповіла мама хлопчика.  

Після повернення до України жінка стала вчити сина заробляти гроші власними силами.

"Коли проходили повз дитячі майданчики, сина цікавило лише те, що коштує грошей: батути, машинки, морозиво. І я подумала: коли дитині все оплачують батьки — вона цього ніколи по-справжньому не цінуватиме. Тому сказала: "купуй, що хочеш, але за власні гроші", - розповідає жінка.

Вона заохочувала сина виготовляти речі своїми руками і продавати їй та чоловікові.

"Щодня Принц вчився щось робити: малював, ліпив, складав. А тоді - продавав це нам і нашим гостям. За це отримував гроші. Бачили б ви очі моєї дитини, коли його старання оплачувалися!", - пригадує Ольга.

"Після чергового "заробітку" моя дитина з гордістю йшла на майданчик і розраховувалася грошима з власного гаманця. Часто запрошував нас із чоловіком у кафе і пригощав кавою", – каже жінка. 

Однак, крім цього, важливо навчити дитину розпоряджатися грішми – не складати їх безцільно й не витрачати все одразу. Бізнес-тренер навчила дитину відкладати кошти за пріоритетами – на глобальні цілі та щоденні потреби й бажання.

"Він не став скнарою. Після чергового "заробітку" моя дитина з гордістю йшла на майданчик і розраховувалася грошима з власного гаманця. Часто запрошував нас із чоловіком у кафе і пригощав кавою", - говорить жінка.

У цій формі виховання — одні плюси, переконана Ольга. За її спостереженнями, виховання фінансової грамотності дає дитині потужну мотивацію, прагнення дізнаватися щось нове і вчитися.

"Якщо раніше на зустрічі з моїми друзями Принц нудився, просився додому, пустував, то зараз спокійний. Знає: це — його робота, за неї отримає гроші, які докладе у скарбничку. Я спокійна за поведінку своєї дитини під час ділових зустрічей чи тренінгів. У мене до нього ставлення як до дорослої особистості", - каже бізнес-тренер Ольга Амрай.

Фото: gazeta.ua. 

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

07:56
В КНР закликають США скасувати ордер на арешт фінансового директора Huawei.
07:22
Ним стала Олександра Хичій.
22:46
Явка на перші позачергові парламентські вибори у Вірменії станом на 20:00 склала 48,63%.
21:27
В Ірані затримали співробітницю Університету Мельбурна, Австралія, за нібито спробу проникнути в іранські установи.
20:41
Потужний шторм в регіоні, який призвів до пошкодження ліній електропередач.
20:37
Президент Франції Еммануель Макрон на початку наступного тижня звернеться до народу у зв'язку із масовими антиурядовими протестами та сутичками.
20:24
Сьогодні тисячі людей з банерами та прапорами вийшли на мітинг у Лондоні на підтримку виходу Великої Британії з Європейського союзу.
19:44
Британець Чарлі Роулі втрачає зір, має проблеми з серцем і переніс кілька інфарктів
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.