Фестиваль української діаспори в Канаді збирає десятки тисяч гостей

14 Червень, 2017 - 16:31

21-23 липня цього року в столиці Канади відбудеться грандіозний український фестиваль Capital Ukrainian Festival. Вперше його було зорганізовано 2015 року, відтоді він став щорічним, повідомляє портал РАЗОМ.

Кому ж належить ідея цього грандіозного дійства та що воно собою являє? Пропонуємо вам відповіді на ці та інші питання в наступному матеріалі.

Ініціатором та організатором Capital Ukrainian Festival (CUF) є Джейн Колба. Хоч і вона, і її батьки народилися в Канаді, про свою приналежність до українського народу Джейн знала змалку. Її дідусь та бабуся по батькові (їхнє прізвище Колібаба) приїхали до Канади з Буковини 1903 року, а мамині батьки Овачевські – 1938-го з Тернопілля.

До 19 років Джейн мешкала разом з родиною в маленькому містечку Вава (Онтаріо), потім дівчина переїхала до Торонто. Тут сім років жила та навчалась в Університеті Торонто й здобула ступінь бакалавра біології та психології людини, мріяла стати лікарем.

Після навчання переїхала до Оттави, звідки був її майбутній чоловік, там вони одружилися. Згодом один за іншим у подружжя народилося два сини, зараз вони студенти. Бруку 23 роки, а Колу - 21.

Джейн, поки 10 років була у декретній відпустці, продовжувала навчатись й здобула ступінь магістра ділового адміністрування. Коли сини підросли, почала працювала в системі охорони здоров’я Канади. Робота не завадила Джейн Колбі стати магістром етики та філософії, а зараз вона продовжує навчатися в галузі права й левову частку часу віддає громадській роботі.

"Цьому посприяло декілька речей. Насамперед, те, що війна в Україні не тільки згуртувала громаду, а й викликала бажання більше знати і, що важливо, берегти та продовжувати народні традиції, ознайомлюватися з культурним надбанням та ділитися ним з іншими етнічними групами. Найкращий спосіб об’єднати все це – фестиваль, якого, на жаль, тоді в Оттаві не проводилось", - відповідає Джейн на запитання, як виникла ідея щодо столичного українського фестивалю.

Ще одним чинником Джейн Колбі зазначає виклик самій собі. Організація та проведення такої події – це надзвичайно складна робота, але дуже цікавий та корисний досвід. Жінка відзначає, що потрібно було вчитися робити те, чим вона не займалася у своєму звичному житті: керувати роботою цілої системи.

"Громада вже достигла до такого фестивалю. Скажіть на милість, хіба не абсурд: в Оттаві – красивому місті, столиці держави та фестивальній столиці – український фестиваль пройшов єдиний раз майже 20 років тому?! Отож треба було виправляти ситуацію. Українці оселились у Канаді 125 років тому, а в Оттаві їх проживає зараз 25 тисяч, тож справді дуже символічно – відсвяткувати 150-ліття країни в її столиці", - додає Джейн.

На думку жінки, наша спільнота стає сильнішою, коли ми широко і з гордістю демонструємо свою щедро розмаїту культуру та водночас бачимо, чим ми, українці, подібні. А відмінності від інших етнічних груп, що населяють Канаду, роблять її ще дружнішою.

На фестиваль в Оттаві приходить багато неукраїнців, і це спонукає організаторів запроваджувати щось нове. Немає в Оттаві іншого місця, де б можна було ознайомитися зі східноєвропейською культурою, тому до українського фестивалю приєднуються поляки, естонці, литовці. Він став настільки популярним, що люди навіть свої літні плани вибудовують так, аби на нього потрапити. Джейн говорить, що її окрилює й надихає енергетика звичайних людей, які збираються разом і роблять щось чудове і незвичайне.

Хоч оттавському фестивалю щойно буде 3 роки, але він уже претендує на звання одного з кращих фестивалів у Онтаріо, став членом організації "Festivals & Events Ontario". І все завдяки компетентності організаторів, зокрема Джейн Колбі.

Погодьтеся, не кожному під силу створити свято, щоб з'явитися нізвідки і стати врівень з великими подіями, перевіреними часом. Фестиваль стає хорошим приводом для відвідувачів з інших міст Канади та зарубіжних країн приїхати до Оттави, залишитись тут найдовше і побачити її красоти. Вже зараз поступають заяви від виконавців на участь у фестивалі 2018. Тож організатори, безсумнівно, думають на перспективу.

Загалом підготовка фестивалю займає 12 місяців. А цього року, оскільки Канаді виповнюється 150 і Оттава – центр святкувань, на неї піде 18 місяців. Прийняти гостей по-особливому гарно і цікаво – дуже відповідальне завдання. Святкуватиметься широко: від столиці до столиці, бо учасниками фестивалю та гостями будуть як оттавці, так і кияни; та від побережжя до побережжя, адже з’їдуться артисти з усіх провінцій Канади.

Джейн натхненно говорить, що багато людей виявляє бажання допомагати, бути волонтерами, серед них чимало тих, хто вже втретє хоче бути причетним до фестивалю, що засвідчує його потрібність і важливість. Цьогоріч, щоб допомагати в дитячому кутку, на концерті, ярмарку тощо, потрібно задіяти близько 200 волонтерів. Цікаво, що зголошуються допомагати навіть люди з іншого етнічного походження, такі як китайці, індійці тощо.

Особливість оттавського фестивалю в тому, що все – виступи, виставки, ярмарок, їжа – розміщено дуже компактно довкола церкви і виглядає як маленьке українське село. Цього року тут буде звіринець та ще деякі сюрпризи. На фестиваль приходять родинами, і для людини будь-якого віку знайдеться щось цікаве серед денних і нічних розваг.

Безсумнівно, сьогодні можна говорити про успішність проекту Capital Ukrainian Festival, що яскраво засвідчує щорічне зростання кількості його учасників і гостей, вендорів, волонтерів та відвідувачів.

У 2015 році, коли вперше відбувся фестиваль, організатори чекали на чотири тисячі відвідувачів, а прийшло вісім. Минулого року прогнозували 12 тисяч – було майже 15.

Фото: razom.media.

Тож цьогоріч можна сміливо передбачати 17 тисяч. Хоч, як вже говорилося, український фестиваль в Оттаві безкоштовний для відвідувачів, організатори прагнуть, щоб він справив фантастичне враження на всіх причетних до нього.

"2017 рік – це рік, коли слід приїхати на український фестиваль до Оттави, бо де, як не в столиці, можна якнайкраще відзначити 150-річчя Канади. Та й організатори його запевняють: зроблять все для того, щоб свято українства стало незабутньою подією і приємним подарунок спільноті. Приїжджайте – ми будемо раді вам!" – наголошує Джейн Колбі.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.