Як українці вражали гостей фестивалю культур в Осло (ФОТО)

12 Червень, 2017 - 13:41

Українська школа "Еллісів" взяла участь в традиційному міжародному фестивалі культур "Зустріч літа" в норвезькій столиці Осло. Про це СВІТUA повідомила Ніна Хаген, вчитель та одна зі співзасновниць школи. Захід відбувся минулої суботи, 10 червня.

"Осло - місто багатомовне та багатокультурне. Тож місцева влада серйозно підходить до питання інтеграції нових громадян. Та можновладці розуміють, що окрім ознайомлення приїжджих із мовою, культурою та законодавством Норвегії, дуже важливо допомогти їм й розвивати власні національні громади", - розповідає Ніна Хаген.

Саме у зв'язку з цим щорічно влада виділяє значні суми на підтримку організацій національних меншин - клуби, гуртки, товариства, навіть навчальні заклади. За словами пані Ніни, школа "Еллісів" має власне приміщення на безоплатній основі - його безкоштовно надає один з районних муніципалітетів Осло.

Окрім фінансової допомоги, влада міста регулярно проводить різноманітні культурні заходи для того, аби різні етнічні групи та народності мали змогу презентувати себе та свою державу іншим. Один із найвідоміших та найгучніших заходів з-посеред таких - традиційний фестиваль культур "Зустріч літа".

"Цього року на святі культур ми провели майстер-клас із виготовлення ляльок-мотанок. І вчителі, і наші вихованці радо показували гостям свята, як саме треба робити ці українські традиційні іграшки. Гості мали змогу навіть обрати для своїх ляльок одяг - різного кольору та фасону", - веде далі Ніна Хаген.

Український куточок на святі також було представлено презентаційним стендом. Відвідувачі фестивалю мали змогу дізнатися про український вишитий рушник, петриківський розпис, унікальність та красу української природи.

"Також одна з наших учениць власноруч створила плакат, на якому провела культурні, історичні та гастрономічні паралелі між Норвегією та Україною. Це допомогло гостям заходу побачити, що наші країни насправді мають багато спільного між собою", - ділиться зі СВІТUA Ніна Хаген.

 

Фото: Ніна Хаген.

До слова, окрім майстер-класів та презентаційних стендів, на фестивалі також відбувалися концертні виступи від представників різних країн. Україну представила вчителька школи "Еллісів" Ксенія Любчик, яка виконала пісню Володимира Івасюка "Я піду в далекі гори". Навіть те, що не всі гості свята розуміють українську мову, виступ усі сприйняли дуже тепло - мелодика пісні зачарувала як гостей, так і організаторів фестивалю.

Ілля КОНТІШЕВ.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

19:28
Трамп заявив про можливість швидкого укладення торговельної угоди з Китаєм.
18:27
Кріштіану Роналду пішов на угоду зі слідством у справі про податкове шахрайство з його боку.
17:59
Раніше повідомлялося про трьох загиблих.
17:53
Кілька сотень людей, одягнених у жовті жилети, вийшли в п'ятницю на вулиці Тель-Авіва та Єрусалима.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.