"Без українців польська економіка стояла би на місці", – експерт про українських заробітчан

11 Червень, 2017 - 10:55

 

Завдяки масовій трудовій міграції, робітники з України перетворюються на масових євроінтеграторів. Вони здобувають на польських теренах навички офіційного працевлаштування, регулярної сплати податків та оформлення медичного страхування, яке сприяє безпеці праці. Цей процес іде безупинно. Більшість українців у Польщі - сезонні працівники, які кожні 2-4 місяці повертаються додому. Свої корисні звички з Європи вони прищеплюють вдома. Таким чином, несуть європейські цінності в Україну, пише businessua.

"Можна стверджувати, що польська економіка розвивається швидко (3,4 відсотка річного зростання ВВП) і має велику потребу в робочій силі. Без працівників з України ми не були в стані досягнути такого рівня, економіка стояла би на місці, не було б її розвитку. Зараз маємо більшу потребу не в робочій силі, а в українцях з освітою. Вони приїжджають до нас. Це менеджери середнього і вищого рівня. Процент таких людей збільшуватиметься", - заявив Яцек Пєхота, голова польсько-української господарчої палати.

 

Українці, які працюватимуть у Польщі, з настанням безвізу муситимуть далі робити робочі візи. Законодавство не змінюється. Їм потрібно отримати запрошення від працедавця.

"Давайте подивимося, як змінювався показник кількості українців, що працюють у Польщі. З 2010-го по 2016 рік зростання виданих запрошень на роботу в цю країну становив 650 відсотків! 2016 року видали близько 1,3 мільйона запрошень. Для прикладу - 2010 рік - 180 тисяч запрошень. Трудова міграція українців у Польщу має головним чином економічну складову - люди їдуть заробити гроші, щоб прогодувати свої сім'ї, що залишилися в Україні.

Багато польських експертів відзначають, що ще 10 років тому трудова міграція до Польщі була досить рідкісним явищем і за відсотком іноземців на ринку праці країна займала одне з найнижчих місць в ЄС. Однак зараз ситуація кардинально змінилася. Без трудових мігрантів польська економіка не зможе розвиватися в найближчому майбутньому", - каже голова Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.