Українсько-канадський психотерапевт розповів, що найбільше мучить іммігрантів

2 Червень, 2017 - 10:12

В усьому світі існує певна частка людей, які в окремий період свого життя переживають психологічні проблеми. Як відомо, через депресію проходить кожна шоста людина. Приблизно 12 відсотків людей страждають на різного роду фобії,  тривожність щодо майбутніх подій або надмірне переживання про рідних є проблемою для 7 відсотків, повідомляє портал Новий Шлях.

Яким чином розвиваються психічні проблеми та які з них є характерними для нещодавніх іммігрантів? На ці питання відповідає доктор Ростислав Шемечко, богослов та акредитований в Онтаріо психотерапевт.

Фото: www.newpathway.ca.

У багатьох нещодавніх іммігрантів, на жаль, є багато шансів пережити психологічні проблеми. Ростислав Шемечко навів спостереження зі своєї практики, – кожен іммігрант проживає сильний стрес, а 20 відсотків з них не можуть самостійно впоратися з ним.

Нове середовище та ментальність, брак друзів та підтримки, проблеми з мовою, новий, не завжди задовільний статус, - все це додає стресу. Якщо не вміти впроратись з ним, проблема погіршиться – людина втрачає сон, живе в постійній напрузі, розчаровується у своїх силах, починаються проблеми на роботі, конфлікти у сім'ї.

Факторами стресу часто є фінансові проблеми. Навіть шкільне середовище дитини може бути джерелом проблем, адже освітня система і атмосфера в канадських школах є іншими ніж в Україні.

"Батьки часто не розуміють проблем дітей, особливо підлітків, тож починаються труднощі у відносинах з дітьми. Імміграція – це справжній виклик. Той, хто має у новій країні родичів і друзів, хто приїхав зі знанням мови, з дипломом, який тут визнають, має можливість адаптуватися швидше. А тим, хто мусить пройти бар'єри мови та нової культури, пошуку роботи, хто змушений працювати на менш кваліфікованих роботах, ніж раніше, важливим є навчитися вмінню швидко шукати інформацію, ладити з людьми, ефективно планувати час, керувати своїми емоціями. Іншими словами, сконцентруватися не на проблемах, а на шляхах їх розв'язання", - розповідає Ростислав Шемечко.

Втім, й люди, які народились чи давно живуть в Канаді, також не захищені від стресів, каже Шемечко.

"Вони можуть мати проблеми з вихованням дітей, проблеми у відносинах між чоловіком і жінкою чи батьками, труднощі на роботі чи розчарування з огляду на нездійснені очікування чи мрії. Відсутність економічних проблем ще не гарантує відсутності проблем у психологічній сфері. Мені часто доводилось працювати з дуже багатими, але дуже нещасливим людьми. З ними я часто починаю від основ, а саме  - з'ясування того, якого сенсу вони надають своєму життю та для чого живуть, що в житті цінують, чого насправді хочуть. Багато проблем зникне, якщо людина навчиться керувати своїм життям, йти обраним шляхом, дотримуватися обраних цінностей, налагодить гармонійні відносини у родині та на роботі. Іншими словами - свідомо житиме своє життя", - веде далі доктор Шемечко.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.