Топ-5 можливостей для українських абітурієнтів за кордоном

24 Травень, 2017 - 16:19

Щоб отримувати стипендію в закордонному виші, потрібно відповідати певним вимогам і, звісно, враховувати терміни подачі документів. osvita.ua рекомендує п'ять найпопулярніших стипендій для навчання в Канаді, Європі та США. 

Деякі можливості доступні лише студентам. І якщо вчасно ними не скористатися, то потім залишається тільки шкодувати про втрачений шанс. Наприклад, отримати стипендію на навчання за кордоном, адже це суттєво заощадить кошти на навчання.

Що необхідно для отримання стипендії?

Фінансувати навчання іноземця престижні виші будуть тільки в разі відповідності вимогам, які вони висувають. Спершу дивляться на успішність абітурієнта. Високі бали підтверджують не лише певний рівень знань, а й бажання вчитися. Для вступників на магістратуру буде плюсом наявність досліджень і наукових робіт за спеціальністю.

Галузі точних, природничих і технічних наук фінансують охочіше, ніж гуманітарні. Це пояснюється тим, що у країнах виділяють більше коштів на розвиток інноваційних технологій. Тому фізики та біологи, інженери й екологи, програмісти та математики мають перевагу щодо стипендій перед лінгвістами й істориками.

Якщо ви представник неприкладної спеціальності, то доведеться дуже постаратися для отримання заповітної стипендії. У такому випадку необхідно мати хорошу мотивацію і вміти донести її за допомогою мотиваційних листів та есе. Тут важливо підкреслити, як ваш досвід, вміння і знання принесуть користь науці, університету та науковому співтовариству. Кандидатів із сильною мотивацією, безумовно, гідно оцінять. Але головне – вірити у свої можливості, дотримуватися умов та подавати документи. Чому б і ні?

Отримати фінансування своєї освіти за кордоном нелегко, але реально. Ми склали рейтинг стипендій, на які рекомендуємо подати документи.

1. Conestoga College у Канаді

Один з найкращих вишів Канади пропонує стипендії для першокурсників і для тих, хто здобуває другу вищу освіту, а також регіональні стипендії.

Розмір стипендії за успішність для першокурсників варіюється від $1000 до $2500. Регіональна стипендія у розмірі $1000 надається студентам зі Східної Європи та Середньої Азії. Також враховується пріоритетність програми. Наприклад, у 2016-2017 роках до списку пріоритетних програм входили: облік, аудит та інформаційні технології; рекламні та маркетингові комунікації; безпека комп'ютерних програм; дизайн; управління міжнародним бізнесом та інші.

2. CEU (Central European University) в Угорщині

Центрально-Європейський університет – найпрестижніший виш у Будапешті з високими рейтингами та величезною кількістю охочих вчитися. Причому майже всі студенти так чи інакше отримують фінансову допомогу.

Наприклад, університет пропонує магістерські програми в галузі наук про навколишнє середовище зі стипендією, яка може покривати від 50% до 100% вартості навчання. Також для тих, хто отримує часткову стипендію від університету, передбачено безкоштовне проживання в гуртожитку.

3. DAAD у Німеччині

Напевно, ви чули про популярний фонд DAAD, до якого звертаються охочі їхати на навчання до Німеччини.

DAAD представляє кілька десятків видів стипендій для різних категорій кандидатів: для студентів; для післядипломного навчання (магістратура або навчання за програмою Master); для аспірантів і молодих вчених.

4. Erasmus Mundus в Європі

Стипендія Erasmus Mundus існує з 2004 року і виділяється Євросоюзом для отримання магістра або PhD. Її унікальність у тому, що навчання не обмежується одним університетом, а можна повчитися в двох - трьох університетах у різних країнах ЄС за два роки й отримати повноцінний диплом. При цьому сума стипендії часто покриває всі потреби.

5. Стипендії в вишах США

Багато університетів США пропонують скоротити витрати на навчання, отримавши стипендію. Це реальний спосіб платити менше, якщо грамотно застосувати свої знання і творчі навички. Можна виділити кілька варіантів стипендій, основні - це:

академічна стипендія. Це той випадок, коли важлива висока успішність у навчанні.

спортивна стипендія призначена для тих, хто має певні досягнення у будь-якому виді спорту. Грамоти, медалі, участь у міжнародних змаганнях завжди вітаються.

Не знаєте, куди вступати, чи не можете визначитися з програмою? З AnyWay для вас відкриті всі двері! Експерти компанії розкажуть про всі нюанси навчання й отримання стипендії в Канаді, Європі та США.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.