В Лівані віднайшли могилу видатної українки

18 Травень, 2017 - 09:32

У столиці Лівану Бейруті віднайшли могилу відомої українки, оперної співачки Лідії Липковської. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив Посол України в Лівані Ігор Осташ.

Лідія Липковська народилася 10 травня 1884 року в селі Бабин, Хотинського повіту Бессарабської губернії. Вона була племінницею видатної театральної акторки Марії Заньковецької.

Від 11 років Лідія навчалася у Кам'янці-Подільському в Маріїнській жіночій гімназії, де й почалася її співоча кар'єра. Пізніше дівчина виїхала на навчання до Петербурзькій консерваторії, а тоді - до Мілану.

За своє життя видатна співачка виступала в найпрестижніших театрах світу: Мілан, Париж, Лондон, Нью-Йорк, Монреаль. Серед усіх найвизначніших арій та партій вона співала також і Наталку-Полтавку.

У 1915-16 роках Лідія Липковська співала у Києві. Від 1919 року переїхала жити на захід - у Францію, потім - до США. Українка викладала у Молдові та Румунії, а останні роки свого життя провела в Бейруті, куди її запросили на посаду директора Академії мистецтв.

До слова, досі непевною була дата смерті талановитої українки. Проте з відкриттям її могили всі крапки над "і" розставлено остаточно - 1955 рік.

Як повідомив Посол України в Лівані, зараз розглядається питання перепоховання Лідії Липковської в Україні у Пантеоні видатних українців.

Фото: Ігор Осташ.

Реклама

Читайте також:

тема

Із виразною зовнішністю, ростом 196 сантиметрів і кремезною статурою – Майк Мазуркі був справжньою знахідкою для голлівудських режисерів, пише
У Норвегії дітей з раннього віку привчають до самообмеження і відповідальності за власне життя і здоров’я.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.