За які фотографії в Німеччині на вас можуть подати до суду

7 Травень, 2017 - 20:19

Зроблені під час туристичних поїздок фотографії сучасні мандрівники вже давно не зберігають у фотоальбомі, а викладають в інтернет: на Facebook, Instagram або Pinterest. Мотиви досить різноманітні: від селфі на тлі полотен знаменитих художників до зображення шедеврів сучасної архітектури.

Однак поширення об'єктів авторського права може мати певні правові наслідки, пише germania.one. Закон не забороняє знімати фотографії для особистого використання і зберігати їх на електронних носіях інформації. Проблеми виникають у випадках, коли фотографії викладаються в інтернеті і стають загальнодоступними. Крім того, в різних країнах існують свої закони, що регламентують авторське право. У зв'язку з цим, опублікувавши зроблену під час туристичної поїздки фото, можна опинитися в досить неприємної ситуації: отримати штраф чи попередження.

Отже, які фотографії можна викладати в інтернет відповідно до законодавства Німеччини, а які ні?

- фотозйомка в музеї: перш за все, необхідно упевнитися в тому, що фотозйомка в музеї не заборонена. Якщо проводити фотографування дозволено, виникає питання про авторське право. Термін дії авторського права закінчується через 70 після смерті автора. Таким чином, водяні лілії Клода Моне можна фотографувати і публікувати. Інакше йдуть справи з творами сучасних авторів. У гіршому випадку автор може подати скаргу до суду за незаконну публікацію фотографій.

- фотозйомка об'єктів архітектури: улюбленими мотивами є будинок австрійського архітектора Фриденсрайха Хундертвассера у Відні або прозорий купол Рейхстагу в Берліні, створений за проектом британського архітектора лорда Нормана Фостера. В даному випадку мова йде про фотозйомку будівель, які постійно перебувають на вулицях або в публічних місцях, фотографії яких не заборонені для публікації (свобода панорами), за умови, що фотозйомка проводилася з місць, до яких є публічний доступ, наприклад з вулиці. У той же час, фотозйомка купола Рейхстагу за допомогою безпілотного літального апарату з подальшою публікацією фотографій в інтернеті може мати певні правові наслідки.

- фотозйомка художніх інсталяцій: закон про свободу панорами поширюється тільки на твори мистецтва, які постійно перебувають в публічних місцях. Арт-інсталяції, наприклад обгорнутий тканиною Рейхстаг Христо Явашева, що не входять в категорію «постійних» та для публікації фотографій необхідно отримати дозвіл власника авторського права.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.