Поляки відновлять цвинтар на кордоні з Україною

19 Квітень, 2017 - 09:18

Польська організація «Маґурич» відновить багатоконфесійний цвинтар у Нижній Тарнаві.

Організація «Маґурич» із міста Ґорлиці Малопольського воєводства планує цьогоріч реставрувати покинуті цвинтарі, пише Мonitor.info. Переважно мова йде про могили, за якими ніхто не доглядає. Ремонт пройде, зокрема, на багатоконфесійному цвинтарі в колишньому селі Нижня Тарнава у Підкарпатському воєводстві на польсько-українському кордоні.

Реставраційні роботи почнуть наприкінці квітня та проводитимуть протягом тижня. «Більшість із цих могил дуже зруйновані та понищені, ми сподіваємося, що частину з ним нам вдасться врятувати. Наш обов’язок – дбати про пам’ять тих, хто помер», – сказав голова організації «Маґурич» Шимон Моджеєвський. Відновлювальні роботи планують провести також на цвинтарях на Розточчі та в Бещадах.

Організація «Маґурич» займається реставрацією покинутих людьми цвинтарів вже впродовж тридцяти років. Завдяки підтримці багатьох волонтерів їй вдалося відремонтувати понад 2 тис. могил на 136 цвинтарях, в основному в Південно-Східній Польщі, зокрема на Розточчі та Лемківщині. Це українські, польські, єврейські та німецькі кладовища.

Реклама

Читайте також:

тема

"Немає кращої землi, нiж наша" - так вважав видатний мандрiвник i фiлософ Василь Григорович-Барський, автор книжки "Мандри святими мiсцями Сходу з 1723 по 1747 рiк". Ми радiємо,
В українців, які мешкають у Німеччині, подекуди виникають обґрунтовані запитання юридичного характеру щодо свого статусу, реалізації своїх прав та можливостей.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.