Стало відомо, яку зарплату повинні отримувати заробітчани у Польщі

14 Квітень, 2017 - 20:19

У минулому році польські роботодавці найняли понад 500 000 іноземців. Іноземці, головним чином, українці, зазвичай працюють у будівельній промисловості, транспортному секторі, сільському господарстві та гастрономії.

Про це пише Immigrant.Today.

Мінімальна зарплата в Польщі в 2017 році, якщо людина працює за трудовим договором (Umowa o pracę), становить 2000 нетто (близько тисячі чотириста п'ятьдесят дев'ять злотих нетто, тобто "на руки"). Заробітна плата нижче мінімальної є порушенням прав працівників.

У разі цивільно-правових договорів (договір підряду / Umowa zlecenia або договір доручення / Umowa o dzieło), мінімальна ставка за годину роботи - 13 злотих брутто (близько 11 злотих нетто). Така ж ставка застосовується і до самозайнятих осіб, які надають послуги для компаній. Мінімальний розмір оплати праці не залежить від стажу роботи на даному робочому місці.

Раніше, винагорода працівників в перший рік роботи не могла бути нижче 80 відсотків від розміру мінімальної заробітної плати. Тепер, після зміни законодавства в 2017 р, при найманні нових працівників, їм зобов'язані платити не менше 100 відсотків від розміру мінімальної оплати. Також є вимоги до оплати роботи в нічний час. Відповідно до статті 151 Трудового кодексу Польщі, кожна людина, що працює між 22:00 і 7:00, повинен отримувати на 20 відсотків більше від мінімальної погодинної ставки по оплаті праці.

Якщо ви отримуєте від вашого роботодавця премії (в додатку до основної заробітної плати), то загальна сума заробітної плати завжди повинна відповідати мінімальній заробітній платі. У разі найму на неповний робочий день, оплата розраховується пропорційно розміру мінімальної заробітної плати. Тобто в разі роботи "на півставки", працівник повинен отримати зарплату, не менше половини мінімальної заробітної плати, то є 1000 злотих брутто.

Дотримання нового трудового законодавства забезпечує Державна інспекція праці, куди можна звернутися, якщо ваш польський роботодавець платить вам менше, ніж зазначено в законі. За несплату мінімальної заробітної плати, роботодавцю загрожує штраф в розмірі 1 тис. До 30 тис. Злотих. Більш детальну інформацію про зайнятості в Польщі можна знайти на сайті Національної інспекції праці.

Автор статті - Адвокатська контора Pietkiewicz і Sankowski Spółka Partnerska

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.