Зарплату більш не видаватимуть на руки: новий законопроект Польщі

10 Квітень, 2017 - 19:21

«Зарплату будуть переказувати на рахунок, а не давати на руки – ось рецепт боротьби з тіньовою зоною від Міністерства розвитку», – пише «Puls Biznesu».

Трудовий кодекс Польщі говорить про те, що зарплату повинні виплачувати готівкою. Проте на практиці переважає формальний виняток, тобто переказування зарплати на банківський рахунок. Відповідно до даних Польського національного банку, у цій формі зарплатню отримують 87 % поляків.

Законопроект 
Міністерство розвитку хоче збільшити цю групу, запроваджуючи до Трудового кодексу поправку стосовно того, що основною формою виплати зарплатні є переказування коштів на рахунок. Ця пропозиція міститься в опублікованому департаментом проекті закону про скорочення терміну зберігання трудових документів із 50 до 10 років.  

«Чому уряд не любить готівкових операцій?» – запитує газета. І відповідає: «Департамент розвитку вважає, що це «становить велику частку тіньової зони в економіці».

В обґрунтуванні законопроекту зазначається, що «готівкові операції, на противагу електронним,  не залишають слідів, даючи можливість приховати операцію (…). Тим самим запровадження регуляторів, які зменшують роль готівки в економіці та збільшують значення електронного обігу, може спричинити обмеження тіньової зони».

Ідею міністерства схвалив Фонд розвитку безготівкового обороту. «Це буде вигідно всім. Як польській економіці, так і споживачам. Частку безготівкових операцій потрібно збільшувати, бо вони прості й забезпечують безпеку оборотів. У Польщі тим часом спостерігається культ готівки, люди люблять її торкатися, перекладати й дивитися на неї, бо тоді відчувають її вартість», – сказав представник фонду Роберт Ланевський.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.