Піврічна віза чи депортація: Чехія змінює політику щодо іноземців

8 Квітень, 2017 - 11:42

У Чехії Палата депутатів, нижня палата Парламенту країни, схвалила у третьому й останньому читанні низку змін до закону щодо перебування іноземців у Чехії, метою яких є обмежити економічну міграцію до країни. Тепер законопроект іде на розгляд до Сенату, верхньої палати Парламенту, а в разі схвалення й там – на підпис президентові, повідомляє Радіо Свобода.

Зокрема, передбачено обмежити працевлаштування іноземців через так звані агентства праці, які надавали право на роботу в Чехії без належного погодження з чеською Асоціацією агентств працевлаштування.

Іноземні працівники, які приїхали до Чехії на сезонні роботи, матимуть право просити відразу піврічну візу з цією метою (наразі такі візи видаються на три місяці, і для продовження ще на три треба звертатися з проханням про це).

Закон також має на меті передбачити відмову іноземцеві в перебуванні у країні в разі подання неправдивої інформації чи підроблених документів.

Іноземні підприємці, діяльність яких приносить країні значні інвестиції, отримають право просити дозвіл на дворічне тривале перебування в Чехії. Також дозвіл на перебування з інвестиційною метою можна буде просити відразу (нині треба спершу отримати візу для тривалого перебування).

Вперше також запроваджується категорія так званого «ненадійного працедавця». Йдеться про тих чеських працедавців, які, всупереч чинному законодавству, не здатні забезпечити іноземним працівникам належних соціальних гарантій: проживання, медичного страхування. Такі працедавці будуть позбавлені права працевлаштовувати іноземних робітників.

На думку міністра внутрішніх справ Чехії Мілана Хованеца, новий закон зміцнить позицію Чехії щодо працевлаштування іноземців. «Це не обмеження, не прагнення вигнати звідси іноземців, це прагнення встановити чіткі правила, які будуть однакові для всіх», – наголосив чеський міністр.

Як повідомляють чеські ЗМІ, запровадження змін до закону про перебування іноземців у Чехії є реакцією уряду на міграційну кризу і потребу зміцнювати національну безпеку в країні.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.