Мистецтво, що єднає: у Польщі відбудеться міжнародний фестиваль

5 Квітень, 2017 - 17:37

У 2018 році у Ряшеві вперше відбудеться міжнародний мистецький фестиваль країн Вишеградської групи і України, повідомляє Польське Радіо.

Міжнародний фестиваль, що поєднає різні види мистецтва та сусідні народи, відбудеться вперше у Ряшеві у 2018 році. Зорганізують його спільно ряшівський Театр ім. Ванди Сємашкової та театри з країн Вишеградської групи і України.

Автор ідеї фестивалю, директор ряшівського театру Ян Новара наголосив, що силою партнерських міст, залучених до організації події, є погляд «не з позиції центру, а з відстані, з місцевостей, де відбувається взаємне переплетення культур і змішування народів, одним словом з прикордоння».

Драматичний театр ім. Ванди Сємашкової у РяшевіWikimedia Commons/J-k

Фестиваль з робочою назвою «Транскордонний простір мистецтва» має стати щорічним заходом, що проходитиме по черзі у різних партнерів: у Польщі в Ряшеві, в Словаччині в Кошице, в Чехії в Остраві та в Україні у Львові. Завершуються перемовини про участь угорського партнера.

Перший фестиваль готує Театр ім. Ванди Сємашкової у Ряшеві, другий – Державний театр у місті Кошице. Господарі наступних подій будуть відомі пізніше.

«Ідея – це своєрідна мобільність – те, що фестиваль має мандрівний характер та періодично переноситься до міст-партнерів. Це фактично перший подібний проект такого міждисциплінарного характеру, до якого включені держави Вишеградської групи», - наголосив Новара.

Він запевнив, що фестиваль не уникатиме важких тем.

«Наша спільна історія та культура, а також конфлікти, що мали місце на теренах партнерських регіонів, становлять чудову відправну точку для звернення до минулого і ідентичності прикордоння. На цих теренах відбувалися подібні культурні процеси, які перепліталися, що призводило до утворення ідентичності», - пояснив директор ряшівського театру.

Відомо, що фестиваль проходитиме у другій половині червня, а більшість мистецьких заходів відбуватимуться на відкритому просторі та у місцях, котрі зазвичай не асоціюються з мистецтвом, наприклад у торговельних центрах.

За словами Новари, це дозволить активізувати ширшу суспільну групу, а не тільки вузьке коло «постійних відвідувачів культурних установ та поціновувачів різних видів мистецтва».

У рамках фестивалю, крім мистецьких подій, що включатимуть різні види мистецтва, відбудуться дебати, конференції, дискусійні панелі, майстер-класи.

На думку Яна Новари, фестиваль буде «віхою» у розвитку мистецького життя Підкарпаття і Ряшева, а також у процесі інтеграції ділянок культури і мистецтва країн Вишеградської групи та у розширенні співпраці з Україною.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.