Мистецтво, що єднає: у Польщі відбудеться міжнародний фестиваль

5 Квітень, 2017 - 17:37

У 2018 році у Ряшеві вперше відбудеться міжнародний мистецький фестиваль країн Вишеградської групи і України, повідомляє Польське Радіо.

Міжнародний фестиваль, що поєднає різні види мистецтва та сусідні народи, відбудеться вперше у Ряшеві у 2018 році. Зорганізують його спільно ряшівський Театр ім. Ванди Сємашкової та театри з країн Вишеградської групи і України.

Автор ідеї фестивалю, директор ряшівського театру Ян Новара наголосив, що силою партнерських міст, залучених до організації події, є погляд «не з позиції центру, а з відстані, з місцевостей, де відбувається взаємне переплетення культур і змішування народів, одним словом з прикордоння».

Драматичний театр ім. Ванди Сємашкової у РяшевіWikimedia Commons/J-k

Фестиваль з робочою назвою «Транскордонний простір мистецтва» має стати щорічним заходом, що проходитиме по черзі у різних партнерів: у Польщі в Ряшеві, в Словаччині в Кошице, в Чехії в Остраві та в Україні у Львові. Завершуються перемовини про участь угорського партнера.

Перший фестиваль готує Театр ім. Ванди Сємашкової у Ряшеві, другий – Державний театр у місті Кошице. Господарі наступних подій будуть відомі пізніше.

«Ідея – це своєрідна мобільність – те, що фестиваль має мандрівний характер та періодично переноситься до міст-партнерів. Це фактично перший подібний проект такого міждисциплінарного характеру, до якого включені держави Вишеградської групи», - наголосив Новара.

Він запевнив, що фестиваль не уникатиме важких тем.

«Наша спільна історія та культура, а також конфлікти, що мали місце на теренах партнерських регіонів, становлять чудову відправну точку для звернення до минулого і ідентичності прикордоння. На цих теренах відбувалися подібні культурні процеси, які перепліталися, що призводило до утворення ідентичності», - пояснив директор ряшівського театру.

Відомо, що фестиваль проходитиме у другій половині червня, а більшість мистецьких заходів відбуватимуться на відкритому просторі та у місцях, котрі зазвичай не асоціюються з мистецтвом, наприклад у торговельних центрах.

За словами Новари, це дозволить активізувати ширшу суспільну групу, а не тільки вузьке коло «постійних відвідувачів культурних установ та поціновувачів різних видів мистецтва».

У рамках фестивалю, крім мистецьких подій, що включатимуть різні види мистецтва, відбудуться дебати, конференції, дискусійні панелі, майстер-класи.

На думку Яна Новари, фестиваль буде «віхою» у розвитку мистецького життя Підкарпаття і Ряшева, а також у процесі інтеграції ділянок культури і мистецтва країн Вишеградської групи та у розширенні співпраці з Україною.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

11:25
Європарламент готує резолюцію щодо ситуації в Азовському морі із закликом ввести обмеження проти РФ
10:50
Жінку збили на пішохідному переході
10:30
У США з-за сніжної бурі загинули троє людей
10:15
У Варшаві в понеділок ввечері відбувся вернісаж фотовиставки, де відомі поляки презентували старовинні національні костюми різних регіонів України
09:41
У разі поновлення санкцій проти делегації РФ у Парламентській асамблеї Ради Європи, вони не можуть бути позбавлені права голосу на виборах суддів ЄСПЛ, генсека РЄ та інших керівників організації
09:10
Уряд Великобританії напередодні відклав внесення угоди про Brexit для голосування в парламенті
08:55
Директор державного Польського телебачення Яцек Курський заявив, що у 2019 році приймати пісенний конкурс “Дитяче Євробачення” буде Польща
08:28
Колишні сенатори від Республіканської й Демократичної партій США написали відкритого листа із закликом до нинішнього складу Сенату захистити демократію в умовах ситуації, що розгорнулася країні, розслідування Мюллера й реакції президента
00:47
Жодна окрема країна і навіть таке об'єднання, як Європейський Союз, не можуть самотужки розв'язувати проблеми міграції, тому ЄС заснував трастовий фонд на 4 млрд євро для підтримки країн Африки.
00:36
Під час проведеної 10 грудня у французькому місті Ліоні масштабної спецоперації затримано 22 члени діючого у Франції і Бельгії організованого злочинного угруповання (ОЗУ), що складається з громадян Грузії, Вірменії та Азербайджану.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.