Працюйте на здоров'ячко, студенти - міністр навчання Польщі

29 Березень, 2017 - 10:08

«Ми підтримуватимемо модель дуального навчання», – запевнив у понеділок у Державній вищій професійній школі (PWSZ) в Лешно міністр навчання і вищої освіти Ярослав Говін. Віце-прем’єр підкреслив важливість навчальних закладів такого типу для ринку праці та місцевих громад, повідомляє Monitor Info.

На прес-конференції після зустрічі з керівництвом лешнівського навчального закладу голова освітнього департаменту підкреслив, що випускники, котрі закінчили курс дуального навчання, тобто які поєднували теорію з практикою на підприємствах, «затребувані на ринку праці». Також він нагадав, що PWSZ у Лешно була піонером цієї моделі освіти в Польщі.

На думку міністра, варто задуматися над законотворчими рішеннями, які «ще більше заохочуватимуть навчальні заклади і підприємства до співпраці в освітньому процесі». Також він визнав, що усвідомлює, що така форма освіти вимагатиме більших витрат. «Якщо можливості наступного бюджету це дозволять, ми будемо намагатися виділи кошти на таку освіту», – запевнив урядовець.

Говін підкреслив також значення PWSZ для місцевих громад. Як він вважає, такі освітні заклади є «дуже важливим елементом почуття гордості, локального патріотизму» і що вони можуть бути кузнею місцевих еліт.

«Я хочу відкрити правову можливість додаткового фінансування навчальних закладів органами місцевого самоврядування. Ці додаткові кошти дозволятимуть ще більше профілювати конкретний навчальний заклад під потреби регіонального ринку праці. Йдеться, передусім, про державні вищі професійні школи, адже вони, розміщені у своїй більшості у центрах воєводств, особливо важливі для місцевих громад», – сказав віце-прем’єр.

Ректор PWSZ у Лешно професор Мацей Пєтшак сказав PAP, що запроваджена кілька років тому дуальна освіта чудово себе зарекомендувала і студенти її належно оцінили.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.